Три пільгові іпотечні кредити для черкащан готові надати у Держмолодьжитло

«До початку буремних подій останнього часу держава виділяла щороку 5 мільйонів гривень на фінансування іпотечних молодіжних програм. Крім того місто Черкаси передбачало 3 млн. грн. на фінансування програм молодіжного житлового будівництва, обласний бюджет – 1 млн. грн., всі місцеві бюджети – 300 тис. грн.», – розповів порталу «Діловий регіон» директор Черкаського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Олександр Паливода.

Завдяки цьому в Черкаській області у рамках реалізації державних житлових програм програм було збудовано 23 житлових будинки загальною площею 76,8 тис. кв. м. Житло було надано 405 сім’ям загальною площею 21,6 тис. м.кв. Крім цього, відповідно до програми компенсації відсоткової ставки НБУ було придбано молодими сім’ями 40,4 тис. кв. м житла. Житло отримали понад 700 молодих сімей.

Підпишіть петицію щодо відновлення держфінансування

При перегляді показників бюджету в березні минулого року показники, закладені в 2013 році, з відомих причин були скорочені до мінімуму. Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву не отримав грошей для укладання нових договорів. Коли стали верстати бюджет 2014 року, то рядок про молодіжне кредитування з нього взагалі зник.

«Зараз ми ставимо собі завдання відновити державне фінансування молодіжного кредитування і програм доступного житла. Тому Держмолодьжитло та Всеукраїнська Асоціація «Укрмолодьжитло» ініціювали збір підписів під відповідноюелектронною петицією до Президента. На сьогодні петицію підтримали майже півтори тисячі осіб, а треба зібрати 25 тис. підписів. Тому молодим людям, які хочуть скористатися програмою, варто зареєструватися і підтримати цю петицію.

Крім того, ми звертаємося до наших народних депутатів із проханням підтримати виділення коштів на фінансування програм у розмірі 1 млрд. грн. на пільгове кредитування і 1 млрд. грн. на доступне житло в Україні. Адже будівництво – одна з основ забезпечення вітчизняного товарного виробництва. Ця галузь створює ВВП, зберігає сотні тисяч робочих місць. Як наслідок – надходять податки до бюджетів, відрахування в пенсійний фонд тощо. Ми зверталися, звертаємося і будемо звертатися в межах своєї компетенції, щоб про нас не забули у державному бюджеті», – говорить Олександр Паливода.

Підписати петицію може кожен охочий. Для цього необхідно зареєструватися і залишити свій підпис під електронною петицією. Це забере не більше 10 хвилин.

За словами Олександра Паливоди, зараз черга на поліпшення житлових умов на Черкащині налічує близько 20 тис. сімей. Майже 200 родин подали пакети документів і відповідають критеріям для отримання кредиту за держаними програмами. Однак кошти на їхнє фінансування не передбачені.

Держмолодьжитло продовжує кредитувати

Втім, останні два роки молодіжне житлове кредитування триває. Нині Фонд пропонує два види кредитів:

- «Молодіжне пільгове кредитування» за рахунок місцевих бюджетів;

- Кредити за рахунок власних коштів Фонду.

«За кожною з цих програм ми протягом року надали кілька кредитів на загальну суму понад 2 млн. грн. У нас продовжують працювати програми часткової компенсації і здешевлення вартості іпотечних кредитів. Нових зобов’язань за ними не набираємо, бо не маємо такої можливості, але набрані виконуємо в повному обсязі», – запевнив Олександр Паливода.

До кінця року за рахунок місцевих бюджетів є можливість прокредитувати будівництво ще трьох квартир. В середньому сума кредиту становить близько 500 тис. грн. Кредит розраховується залежно від складу сім'ї: 21 квадратний метр на одну людину, плюс 20 квадратних метрів на сім'ю.

Також активно розпочала свою роботу програма «Власні кошти», що передбачає кредитування, будівництво та купівлю житла за кошти Фонду. Згідно з умовами, покупець квартири, який бере кредит, має сплатити перший внесок у сумі 10% від вартості квартири (близько 50 тис. грн.), а решту надає в кредит Фонд. Позику необхідно виплатити протягом 30 років. Дострокове погашення можливе. Процентна ставка змінюватися не буде.

За програмою «Власні кошти» можна придбати житло у Черкасах за адресами вул. Гоголя, 302, вул. Байди Вишневецького, 97 та в Золотоноші по вул. І. Франка,1б. Ще два об’єкти в Черкасах приєднаються до програми найближчим часом. Зараз триває акредитація забудовника. Ми запрошуємо й інших забудовників до співпраці.

Черкаське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» розташоване за адресою: м. Черкаси, вул. Хрещатик, 219, тел. 32-86-81.