Люди, які змінюють місто. Анна Тарапата

Анна Тарапата – переможниця  конкурсу громадських проектів «Ідея-Дія-Результат». Її проект «Шлях до нової себе» покликаний допомогти жінкам, які постраждали від насилля у сім’ях,  навчити їх цінувати себе. Анна переїхала з Донецька 2 роки тому і вже встигла реалізувати в Черкасах кілька громадських ініціатив, повідомляє  «Громадське ТБ: Черкаси».

 Інформація про авторку проекту –Анну Тарапату:

  • 14-кратна чемпіонка України з тхеквондо, майстер спорту з тхеквандо
  • Кандидат у майстри спорту з карате
  • Очолює Філію Всеукраїнської федерації Синму-Хапкидо (самооборони) в Черкаській області
  • Тренер у клубі MMA Grizzly з фітнесу з елементами ударної техніки та самооборони –тайбо
  • Рідне місто – Донецьк, переїхала до Черкас у 2014 році
  • Раніше реалізовувала громадські проекти: «Щастя в наших руках» – навчання рукоділлю переселенців, безкоштовні тренування з тайбо для переселенок, збір коштів для дитячого інтернату №16.

Інформація про проект:

Назва проекту: Шлях до самої себе

Мета проекту: допомога жінкам, які страждають від насилля у сім’ях

Як реалізовуватиметься: щотижня – лекція психолога та юриста, тренування з тайбо – 3 рази на тиждень

Команда проекту:

  • Тренери – Анна Тарапата та В’ячеслав Василенко - чемпіон світу з бойового самбо, президент спортивного клуба Grizzly, тренер із самооборони та змішаних єдиноборств.
  • Юрист – Тетяна Кавальчук, працює в громадській приймальні для жінок в складних життєвих обставинах, професійний тренер із прав людини.  
  • Психолог, психотерапевт – Анна Харченко спеціаліст по роботі з проблемами у сімейних відносинах, з кризами та депресіями, а також з питань особистого росту, працювала в приймальні з жінками-жертвами насилля.  
  • Психолог – Еліна Максимець, працює в Черкаському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, проводить індивідуальні та групові заняття з жінками, які постраждали від насилля.
  • Фотограф – Олександр Остапенко – проводить фототерапiю для жінок.

Важливі дати проекту – формування груп – до 10 травня, перші лекції – з 16 квітня.

– Аню, як народилася ідея проекту?

– Ідея з’явилася давно. В моєму оточенні багато новин, розповідей подруг про насилля у сім’ях. Тому ця тема мені близька.

– Як  ти дізналася про конкурс «Ідея-Дія-Результат»?

– Організаторка конкурсу Даша Подолян тренується у мене. Вона розповіла мені про конкурс, запросила до участі. Я їй давно розповідала про ідею захисту прав жінок. І тут «притягнулася» можливість втілити ідею.

– Які активності в рамках проекту заплановані?

– Кожний тиждень буде лекція з юридичних питань і психології. Також дівчата, що потребуватимуть допомоги психотерапевта, зможуть нею скористатися. Кожна учасниця повинна пройти психологічну реабілітацію – пропрацювати свої образи, зняти психологічні блоки. А я буду тренувати дівчат, показувати елементи самооборони. Взагалі, тренування покращують самопочуття, коригують зовнішній вигляд. Дівчата з проекту будуть тренуватися у загальних групах з моїми вихованками у клубі, щоб не відчувати себе відокремленими від суспільства. Якщо будуть потрібні індивідуальні заняття, то будемо зустрічатися додатково на вихідних.

– Хто ще допомагатиме тобі втілювати проект?

– Команда, яка допомагатиме мені в реалізації проекту, вже сформована. Це тренер із самооборони, психолог, психотерапевт, юрист і фотограф. Планую залучити також майстра з віражу. Усі вони волонтери, як і я. Приміщення для тренування безкоштовно надає клуб Grizzly. Також багато дівчат, яких треную, відгукуються на мої прохання допомогти, наприклад, дизайнерка розробила постер і листівку для мого проекту.

– Чому усі ці люди допомагають проекту, ще й безкоштовно?

– Я усім розповідаю: у мене є ідея – я хочу допомагати жінкам боротися з домашнім насиллям. І що цей проект соціальний, а не комерційний. Багато людей, які відгукнулися, вже працюють в громадському секторі. Я розумію: якщо люди відгукуються, значить, це потрібно. Це болюча тема. Одна дівчина написала, що хоче долучитися до проекту і як учасниця, і як помічниця. Після мого виступу на презентації проекту в «Talent HUB», мої візитки розібрали. І я думаю, якби це не було актуально, я б не мала такої кількості звернень.

– Яка твоя внутрішня мотивація?

– Я хочу допомогти! Я сама відчула нерозуміння у своїй сім’ї,  від свого чоловіка. Він не підтримав мене при реалізації моїх попередніх проектів. Дуже багато дівчат-переселенок страждають від жорстокості чоловіків. Оскільки чоловіки втратили на сході бізнес, не мають грошей і в цьому звинувачують усіх – люди тут не такі, зарплати малі. Від цього страждають близькі, «зриваються» на жінках. Багато чоловіків говорять: «Ти – ніхто, сиди вдома і виховуй дітей. Твоя доля – борщ і брудний посуд». За родом своєї діяльності я є посередником між багатьма жінками. Кожна розповідає якусь історію – у мене сусідку б’є чоловік, а мене саму принижують у сім’ї. Я хочу змінити світогляд жінок. Я хочу навчити дівчат любити себе, тому що наші жінки себе не цінують. Після тренувань часто отримую вдячні відгуки. А це надихає допомагати ще більше.

– Чому почала займатися єдиноборством?

– В дитинстві я займалася і вокалом, і рукоділлям, і вчилася грати на скрипці. У мене ідеальний слух. Я взагалі дуже люблю смичкові інструменти. Але в 11 років на одному з сімейних свят рідні мене вмовили спробувати тхеквондо. Чоловік сестри був тренером з цього виду єдиноборств. Спочатку у мене не виходило, порівняно з іншими дітьми. Я не хотіла ходити. Але після літніх канікул жодна дитини не повернулася на тренування. Лише я. І після місяця занять у мене найкраще вийшов подвійний удар ногою – дубон. Мене помітив тренер, який до цього навіть імені мого не знав. І я «вхопила фортуну» – почала вигравати обласні чемпіонати. А через 2 роки вже здобула перемогу на міжнародному турнірі «Кубок Чорного моря» в Одесі.

– Від кого успадкувала спортивний характер?

– Від тата. Змалечку мене привчив чимось займатися, у мене не було вільного часу. У 15 років, коли розлучилися мої батьки і в мене постав вибір з ким жити, – я вибрала тата. І три роки я жила з ним: вчилася, тренувалася, тренувала вже сама дітей. Але і мама у мене не промах.

– Чи є плани продовжувати спортивну кар’єру?

– У спорті я задоволена тим, що маю. Зараз займаюся саморозвитком, відвідую тренінги з психології. Можливо, наважуся отримати третю вищу освіту – психолога.

–  Що твій проект «Шлях до самої себе» може дати місту?

– Я думаю, що будь-яка жінка, яка зараз потребує підтримки і допомоги, не здатна реалізувати свої мрії та бажання. І якщо кожна з них відчує в собі сили щось змінити, то зможе зробити більше: реалізувати себе, втілити свій проект, відкрити свій бізнес. І буде більше щасливих людей серед нас. Цей проект не на один рік. Він може бути постійним.

 – Яка допомога тобі потрібна для проекту?

– Насамперед фінансова – щоб зробити друк листівок, постерів. А ще я маю ідею зробити щоденники. Щоб кожна жінка-учасниця проекту мала щоденник з мотивуючими лозунгами, картинками. Щоб кожна з них записувала свої думки, оскільки легше записати, ніж сказати вголос свої проблеми. Ми зараз подаємося на різні гранти для отримання фінансування, щоб продовжувати  цей проект на постійній основі.

 Якщо ви хочете стати учасницею проекту або допомогти – звертайтеся за наступними контактами:

Телефони Анни: (050) 908 58 34, (093) 324 78 32 

Сторінки у соц. мережах: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000180006676

                                                http://vk.com/tarapataanna