У конкурсі взяли участь десять вихованців студії мультиплікації, яка діє на базі Центру дитячої творчості ПАТ «АЗОТ». Професійному журі діти віком від 7 до 15 років презентували свої перші короткометражки.
Найменші учасники з групи «Пластилінчик» змагалися за призові місця в номінації «Стоп-кадр», дорослі діти з групи «МультMaker» – у номінації «Мультфільм». Журі, яке очолив професійний відеограф Роман Сургучов, оцінювало художню, творчу, технічну частину проекту, а також особливості його презентації. Додаткові бали нараховувалися за оригінальність.
– На початку червня ми традиційно проводимо звітний концерт, щоб поділитися з батьками й гостями своїми музичними та хореографічними успіхами. Цьогоріч вирішили змінити формат зустрічі й присвятити її мультфільмам, – зазначає Людмила Дивнич, директор ЦДТ ПАТ «АЗОТ». – Двічі на тиждень наш навчальний клас перетворювався на творчу лабораторію. Юні «аніматори» вчилися різним технікам ліплення з пластиліну, елементам драматургії, технології зйомки, особливостям монтажу. Потім розпочалася робота над власними проектами, які й стали конкурсними.
За підсумками конкурсу абсолютним переможцем у номінації «Стоп-кадр» стала Поліна Левченко. Друге місце посіла Влада Коч, третє – Артем Устименко. У категорії дорослих почесне «золото» і фотоапарат у подарунок за мультфільм «Весела втеча» про вівцю-жартівницю та спантеличеного фермера отримала Діна Шестопалова. «Срібло» здобуло «Перше побачення Діно» Олександри Шестопалової, «бронзу» – «Полювання Папуасика» Іллі Козєя. Найбільш оригінальним за присутній містицизм і фантастику журі визнало мультфільм «Підземелля» Руслана Капшукова. Також відзнаки отримали «Бджілка-лінивка» Назара Семенюка (найкращий художній задум), «Джунглі» Дениса Краснова (найбільш творче втілення ідеї) та «Веселі баранчики» Станіслава Бурлака (найкраще технічне виконання). Жоден учасник не залишився без відзнаки й подарунку.
– У нас був надзвичайно насичений рік. Я навіть не помітила, скільки всьому навчилася. Тепер умію виліплювати героїв, створювати для них декорації і найголовніше – оживляти своїх персонажів, розкривати їхній характер, – розповідає 15-річна Діна Шестопалова. – Звичайно в мультиках є технічні негаразди. Думаю, це хороший знак. Нам є що вдосконалювати і до чого прагнути».
Окрім конкурсних робіт, вихованці студії мультиплікації презентували гостям короткометражний мультфільм «Новий рік з ескімосами», який вони створювали разом.
Завершилося свято талантів врученням солодощів і пам’ятних подарунків.