У Черкаському державному бізнес-коледжі запровадять кращі практики американської освіти та відкриють інтернаціональний навчальний центр. Студенти коледжу зможуть стажуватись та продовжувати освіту у США, уже в Черкасах навчаючись за провідними методами американської системи освіти. Із такими напрацюваннями повернувся із США директор Черкаського державного бізнес-коледжу Олег Куклін. У числі 12 українських керівників вузів, він отримав грант від Державного Департаменту США на безкоштовне навчання - протягом 6 тижнів - адмініструванню освіти у одному із провідних навчальних закладів США – університеті штату Флорида.
Зокрема, уже з 1 вересня, у коледжі буде впроваджено систему директорів навчальних програм – кураторів, що готуватимуть і впроваджуватимуть програми підготовки студентів у тісному контакті із їх потенційними роботодавцями. Будь-яка американська навчальна програма конкретно прив’язана або до певних підприємств, або до галузі економіки регіону. Це найбільш дієвий на сьогодні метод підготовки затребуваних фахівців ринку праці.
У перспективі на базі ЧДБК буде відкрито також інтернаціональний – спільно із американським коледжем, що входить до ТОП-10 кращих коледжів США. Для студентів коледжу це дасть можливість проходити практику у США та продовжувати там навчання після закінчення коледжу. Найближчим часом для роботи над створенням центру до Черкас прибуде делегація викладачів із США, а делегація черкаських викладачів вивчатиме передові практики викладання у коледжах США. Крім того, частина студентів ЧДБК уже сьогодні перейде на поглиблену систему вивчення англійської мови, аби наступного року відправитись на практику до коледжу у Маямі.
- Наша програма навчання у США передбачала детальне вивчення сучасних прогресивних методів управління вузами – і саме тому уже сьогодні є можливим втілити отриманий досвід для покращення системи підготовки наших, черкаських студентів, - зазначив Олег Куклін. – Ми навчались в університеті, програми якого входять до світового ТОП-50 університетських програм світу з управління вищою освітою. До речі, на час нашого перебування в університеті, один з його випускників, що сьогодні займається ринком нерухомості, подарував закладу 100 мільйонів доларів. Наукова магнітна лабораторія цього університету, оснащена найсучаснішим устаткуванням, щороку приносить закладу до 200 мільйонів доларів. Слід зазначити, що сьогодні США відмовляється від промислового розвитку у класичному його значенні – і посилено працює над напрацюванням новітніх технологій. Відтак, у лабораторіях університету проводять досліди вчені зі всього світу, їх беруть у оренду великі підприємства для створення своїх технологічних відкриттів. Нам демонстрували 20 абсолютно нових, нещодавно винайдених, матеріалів, які буде використано при виробництві нових iPhone. Нам показали і суперкомп’ютер, створений рік тому, що стоїть у одному із 10 кращих комп’ютерних центрів країни… Ми знайомились із управлінням вузами, у яких навчається до 120 тисяч студентів, а їх річний бюджет дорівнює тому, скільки Україна витрачає на рік на усю свою галузь освіти – від дошкільної до підготовки докторів наук. Навчаючись в одному із таких університетів, ми на власні очі бачили не лише кардинально інші масштаби, але й абсолютно різні підходи до управління в галузі освіти – і деякі із цих напрямків є лише нашим майбутнім.