Учора засідала комісії з обрання директора Черкаського обласного краєзнавчого музею. На посаду директора претендувало четверо осіб. Це діючий директор Алла Кушнір, завідувачі відділів музею Сергій Ганницький і Ірина Собко. Також на посаду директора музею претендував відомий у Черкасах історик, керівник турагентства, керівник громадського проекту «просвітницько-розважальний комплекс "ЗЕРНОЛЕНД" Назар Лавріненко. Про це розповідає видання Прочерк.
Нового директора обласного краєзнавчого музею за першим разом обрати не вдалося (ФОТО)
Комісія в складі 9 осіб розділилася в думках. 4 голоси віддали Ганницькому, 3 – Кушнір, а 1 – Лавріненку. Для перемоги одного з них потрібно було 5 голосів. Тож буде створена нова комісія з новим складом і вона засідатиме, очевидно, вже наступного року, а коли саме, буде повідомлено згодом. Поки керівником музею залишається діючий директор, що дуже порадувало велику групу підтримки, тобто її підлеглих, що прийшли на засідання комісії.
У цілому ж, обговорення програм щодо розвитку музею було вкрай емоційним. Присутні відверто показували своє ставлення до «чужих» і схвально кивали «своїм». Сивочолий представник ветеранської організації настільки розхвилювався, що помилився і ще при виступі Ганницького почав тягти руку і задавати провокаційне запитання на адресу іншого кандидата – Лавріненка.
Самі ж кандидати пропонували багато ідей. Так, якщо Кушнір говорила більше про вже зроблене, то інші троє кандидатів – про плани і готовність вносити зміни. Зокрема, багато нових ідей пропонували Ганницький та Собко. Остання навіть висловлювала бажання створити на базі музею центр з організації дозвілля, школу молодого екскурсовода, започаткувати профільне видання музею.
Лавріненко в силу свого набутого на практиці досвіду пропонував внести зміни щодо краєзнавчої роботи, поглибивши її.
Окремим конфліктним питанням стало обговорення стану вентиляції приміщень фондів. Керівник галузі культури області Олег Островський поцікавився, чому система досі не модернізована, адже з нею є проблеми.
Діючий директор Кушнір посилалася на брак коштів, а член комісії Ольга Мартинова гаряче її підтримувала, пригадуючи як це питання не раз не знаходило підтримки серед депутатського корпусу.
– Тож поки включаємо вентиляцію в фондах не на 20, а на 2 години, – сказала Алла Кушнір.
Кандидат на посаду директора Назар Лавріненко у відповідь закцентував увагу на необхідності рятувати фонди, а для цього слід робити нову вентиляцію. Він наголосив, що для цього треба не кошти, а бажання. Щодо коштів, то він зауважив, що вже знайшов необхідний грантовий проект з цього питання.
Щоб захистити діючого директора, завідувачка фондів, яка, як і більшість працівників музею, була на засіданні, заявила, що експонати в чудовому стані, а в разі потреби, їх виносять на вулицю провітрювати.
Зняти наелектризованість пропонував професор Віталій Масненко, який радив обрати того, хто поєднує наукову і практичну діяльність, натякаючи на Лавріненка. Присутні й собі стали виступати на захист того чи іншого кандидата. А представники ради ветеранів пропонували залишити Аллу кушнір, бо, мовляв, єдиним її недоліком є те, що вона чесна і справедлива.
Цікаву думку висловив присутній полковник у відставці, який порадив зібрати всіх молодших кандидатів під крило Алли Кушнір і дати їм пару років на втілення своїх ідей під її керівництвом.
Очевидно, подібні дебати тепер триватимуть вже не на комісії, а просто в музейному середовищі і виллються в якийсь результат голосування комісії вже після нового року.