В Черкаській області всохло 11 тисяч гектарів соснових лісів

Проблема всихання цьогоріч набула надзвичайних масштабів, науковці назвали її «біологічною пожежею».

За вересневими підрахунками, всохлі або ж всихаючі насадженя по області становлять майже 11 тисяч гектарів, повідомили в Черкаській ОДА.

Основний осередок всихання в області – Черкаський бір – майже 4 тисячі гектарів, який зростає на території Черкаського лісгоспу. Є проблема і в Корсунь-Шевченківського та Канівського лісгоспів.

– Тенденція всихання сосни звичайної дуже негативна, – наголосив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко. – Якщо ще кілька років тому ми говорили про сотні гектарів всихання соснового лісу, то зараз вже йдеться про тисячі гектарів. Відбувається зсув кліматичних зон, тож, відповідно, йде зміна ареалу зростання деревних порід. Всихають не поодинокі дерева, а цілі лісові масиви.

Останнім часом поширення набуло заселення крон паразитом, омелою австрійською. Вона проростає в дерево і живиться його соком.

- Для дерева – це як ракова пухлина – якийсь час воно ще з нею живе, а далі, через півтора-два роки, воно відмирає. За останні 4 роки площа заселення насаджень омелою австрійською виросла у три рази і станом на сьогодні це вже як мінімум 2 тисячі гектарів, – пояснив директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт.

При таких масштабах всихання треба залучати фахівців, які зможуть визначити причини і відшукати шляхи розв’язання проблеми.

Нагадаємо, на Черкащину насувається потужній буревій.