Щороку реєструється понад 130 тисяч нових випадків, у 2017 році – 143 тис.
У всьому світі спостерігається тенденція до збільшення захворюваності на рак. В Україні – більше мільйона онкохворих пацієнтів і щороку реєструється понад 130 тис. нових випадків (у 2017 році – 143 тис.), повідомив сайт Черкаської ОДА.
За останній рік вдвічі збільшилось фінансування на закупівлю препаратів для лікування онкології у дорослих, і на 63% – для лікування раку у дітей. У 2017 році на закупівлю ліків для дорослих виділено 809 млн грн (у 2016 році – 397 млн грн), для дітей – 558 млн грн (у 2016 році – 353 млн грн).
Окрім того, Міністерство охорони здоров'я оптимізувало витрати на низку програм протягом 2017 року, тож вдалося заощадити у 100 млн грн. Ці кошти перерозподілено на закупівлю препаратів для лікування дорослої онкології.
Наприкінці 2017 року держава уперше за всі роки змогла повністю покрити потребу у лікуванні для хворих на рак крові. ПРООН вдалося закупити Іматиніб – головний препарат для лікування хронічних мієлолейкозів, заощадивши 11 млн грн, на які організація вже провела дозакупівлі ліків.
Міністерство охорони здоров’я нагадує: принаймні третину випадків захворювання раком можна попередити. Дотримуйтесь простих правил, що рятують життя. Перш за все, не починайте курити або позбудьтеся цієї руйнівної звички. Куріння є причиною багатьох типів раку – раку легенів, стравоходу, гортані, ротової порожнини, горла, нирок, сечового міхура, підшлункової залози, шлунку і шийки матки. Не менш небезпечним є зловживання алкоголем. Безпечної для здоров’я дози алкоголю взагалі не існує.
МОЗ рекомендує проходити профілактичні обстеження.
Кожна жінка має проходити обстеження у мамолога раз на рік: до 40 років – це ультразвукова діагностика, після – обов’язкова щорічна мамографія. Якщо рак молочної залози виявити на I стадії, він виліковний у 95% жінок. Чоловікам потрібно пройти профілактичний огляд в уролога. У 21% українських чоловіків рак простати виявляють вже на метастатичних стадіях.
Значно знижує ризик розвитку раку здоровий спосіб життя – регулярна фізична активність, підтримка здорової ваги тіла, а також здорове харчування.