З 1 лютого у Черкасах розпочинається прийом заяв на отримання фінансування з міського бюджету.
Бажаючим отримати допомогу на реалізацію власних проектів варто подавати заявки з 1 по 28 лютого 2019 року. Документи на виділення грантів приймає департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради за адресою: вул. Гоголя, 251, кім. 212, повідомили в мерії.
У міській програмі виділення грантів в галузі культури на 2018-2022 роки передбачені актуальніих напрямки: гранти на поїздки для участі у фестивалях, конкурсах, культурних подіях тощо, що відбуваються в Україні та за кордоном; гранти на створення культурної події; гранти на створення мистецьких робіт (арт - об’єктів, вуличних інсталяцій, кіно-продуктів та інших); гранти на видання книг, каталогів культурного спрямування.
Призначення грантів здійснюється щорічно департаментом освіти та гуманітарної політики за пропозицією Експертної ради. Грант можуть отримати громадські некомерційні організації, ініціативні групи або ж окремі особи.
Напрями реалізації грантів: візуальне мистецтво, література, музика, кінематографія, фотографія, хореографія, театральне мистецтво, культурно-мистецькі проекти (фестиваль, конкурс, театральна постановка, майстер-клас, конференція, концерт, літературне читання, курс лекцій,виставка, симпозіум тощо).
Не розглядатимуться проектні заявки від політичних, релігійних організацій, установ, закладів міської, обласної комунальної власності, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також від комерційних структур.
Гранти можуть бути доповнювального та недоповнювального характеру. Недоповнювальні гранти – це грант, який наданий грантонабувачу в повному обсязі від суми, визначеної в загальному кошторисі витрат у межах зафіксованої суми.
Доповнювальний грант – це грант, який доповнюється певною сумою коштів з міського бюджету у різному відсотковому співвідношенні до загального кошторису витрат у межах зафіксованої суми. Відсоток виділення грантів доповнювального характеру визначається за рішенням Експертної ради.
Максимальний розмір грантової допомоги:
– на створення мистецької роботи може складати до 30,0 тис. грн.;
– на поїздку для участі у фестивалях, конкурсах, культурних подіях – до 30,0 тис. грн.;
– на видання книги, каталогу – до 30,0 тис. грн.;
– на створення культурної події – до 80,0 тис. грн.
Перевага надається грантам доповнювального характеру. Експертна рада розподіляє фінансову підтримку в межах кошторисних призначень наступним чином: на недоповнювальний грант – 20%, доповнювальний грант – 80% від загальної суми.
Для одержання гранту претендент подає до Експертної ради заявку та відповідний пакет документів: реєстраційна картка, опис проекту, довідка-об'єктива, для громадських організацій – установчі та реєстраційні документи, листи підтримки та гарантійні листи від партнерів проекту, кошторис витрат.
За результатами роботи експертної ради з виділення грантів у 2018 році підтримано 21 проект із поданих на розгляд 39 на загальну суму 490 000,00 грн. (у 2017 році реалізовано 15 проектів).