Все це для того, аби вберегти масиви від пожеж, розповів очільник Обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, пише Суспільне.
За словами лісничого Григорія Пуша, десять років тому у лісовому господарстві спостерігали за лісом по-іншому:
"Весь день сиділа людина. В неї був азимутальний пристрій, яким вона визначала напрямок, де виникає пожежа, і карта. Це потребувало часу, і важко було спостерігати: людське око побачить займання тоді, коли вже буде велика пожежа, багато диму".
Нині працюють інакше: сидять у прохолодній кімнаті і спостерігають через монітор, чи не горять насадження. Камера на висоті 42 метри повністю охоплює територію навколо, розповів помічник лісничого Владислав Попов:
"Можемо зблизити камеру, віддалити, можемо налаштувати фокус, щоб поліпшити зображення. Також ми можемо керувати нею в різні боки".
Чергують цілодобово. Особливо пильнують за хвойними лісами, бо вони легкозаймисті:
"У разі виникнення пожежі негайно відправляється пожежний автомобіль. Ми бачимо дим і за допомогою накладки на карту можемо по азимуту визначити, у якому саме кварталі пожежа", – пояснив Владислав Попов.
У лісгоспі спостерігають за трьома лісництвами:
"Це дає можливість контролювати роботу пожежної охорони, яка знаходяться в лісництві, і так само вести нагляд, координувати в разі виникнення пожежі з контори лісгоспу. Коли не було камер, не були виведені в контору підприємства, пожежному сторожу щогодини відповідальні за допомогою радіозв’язку доповідали про ситуацію в лісництві", – розповів головний лісничий Сергій Перов.
Нині ж за ситуацією можна стежити навіть з екрана телефону: можна це робити в будь-якій віддаленій точці, а в разі повідомлення про виникнення лісової пожежі є можливість оперативно переглянути, головне, щоб був доступ до інтернету.
Щоб пильнувати за лісами, у Головному управлінні лісового та мисливського господарства є 18 камер. За словами начальника, щороку збільшують кількість камер відеонагляду: 2022 року планують додати ще дві такі камери.
Джерело: Прочерк