У черкаському онкодиспансері провели 100 трансплантацію

Про це повідомили в пресслужбі Черкаської ОДА.

Майже два роки жінка хворіє на лімфому Ходжкіна. Після рецидиву захворювання звернулася до черкаських медиків. Їй виконали забір клітин, призначили високодозову хіміотерапію і провели аутотрансплантацію. Тепер її власні клітини, заселені у “стерильний” кістковий мозок, допомагають організму відновитися до повноцінного життя.

Нагадаємо, першу трансплантацію кісткового мозку у Черкаському онкодиспансері провели у листопаді 2019 року. Черкаси стали третім містом після Києва та Львова, де освоїли таку медичну технологію.

Коли медики виконали 50 аутотрансплантацій, взялися за алогенні пересадки, тобто від неродинного донора. У липні 2021 року черкаська трансплант-команда провела першу в Україні пересадку дорослому пацієнту від неродинного донора.

Ще через півроку черкаські медики також першими провели успішну алогенну трансплантацію кісткового мозку з використанням методу тотального опромінення.

Зі ста трансплантацій у Черкаському обласному онкодиспансері – 91 аутопересадка і дев’ять алогенних.

Додамо, в Україні трансплантацію кісткового мозку проводять дев’ять медичних закладів. У 2022 році виконано 138 трансплантацій, з них найскладніших, від неродинного донора – 21. Для порівняння – за 2021 рік було зроблено 15 неродинних ТКМ.

Джерело: Вісімнадцять три нулі