На початку травня 1961 року в Золотоніському районі, в селі Піщаному місцевий комбайнер знайшов унікальний скарб. Він складався з 14 предметів античного періоду і являв собою набір або сервіз для вина, що належав, імовірно, представникам знатного сімейства.
Фахівці зазначали, що грецький сервіз має високу художню цінність. Корпуси посудин були виконані способом кування, прикрашені складними горельєфами та аплікаціями.
Комбайнера, який знайшов скарб, звали Андрій Васильович Михальчук. Працював він на місцевому торфодобувному підприємстві. Саме під час видобутку торфу і було виявлено унікальну античну колекцію посуду. Того дня Андрій Васильович керував екскаватором і в якийсь момент, приблизно на глибині півтора метри, ківш уткнувся в якийсь металевий предмет.
Трохи пізніше неподалік було знайдено людські кістки та дубовий човен, видовбаний із цільного дерева. Про знахідку повідомили в Черкаси, а потім і в Київ. Цінний скарб, датований 4-5 століттями нашої ери, було перевезено до Києва.
Протягом багатьох років шедеври еллінського мистецтва виставлялися в музеях Франції, Угорщини, Південної Кореї, Німеччини, Австрії та інших країн. Знахідка Михальчука також брала участь у виставках у Японії та Сінгапурі.