"Міст кохання" небезпечний: чи збирається влада вживати заходів

Не так давно на сайті міськради Черкас з'явилася петиція з проханням демонтувати знаменитий "Міст кохання". Автори петиції обґрунтували її створення тим, що на цьому мосту регулярно відбуваються самогубства. Петиція набрала лише трохи більше сотні голосів. Керівник міської "Дирекції парків" Геннадій Шевченко зазначив, що не готовий до таких радикальних заходів, оскільки справа не в мосту. Наразі в Дирекції вирішують, яких заходів можна вжити, щоб убезпечити людей.

З початку цього року на знаменитому мосту накласти на себе руки намагалися троє людей, і двом із них це, на жаль, вдалося. Валентин Гирич, доглядач парку, називає міст "магнітом для самогубців". Останній інцидент стався на мосту зовсім недавно - 28 квітня. Прессекретарка місцевої поліції Наталя Ткачук розповіла, що дівчина стрибнула з мосту через нерозділене кохання. На щастя, вона вижила. Прес-секретар також повідомила, що камери відеоспостереження дають змогу встановити обставини події. Під час розслідування поліцейські збирають свідчення свідків, переглядають записи з камер, оглядають місце події та вивчають речові докази.

Доглядач парку розповів, що працівники парку жодного разу не ставали свідками випадків суїциду. Зазвичай, пояснив Гирич, про сумну подію повідомляють відвідувачі парку. Після цього співробітники парку викликають швидку, поліцію, а потім проводять прибирання.

Психолог Інна Кукуленко-Лук'янець прокоментувала ситуацію. Вона розповіла, що містифікувати "Міст кохання" не варто, люди в стані афекту йдуть туди тому, що в їхній свідомості туди вже прокладено дорогу. Психологиня пояснила, що в стані афекту люди не усвідомлюють свої дії, не можуть себе контролювати і слідують лише меті дійти до мосту і стрибнути.

Геннадій Шевченко розповів, що наразі є два варіанти посилення безпеки мосту, але обидва вони є дорогими. Наразі економісти проводять розрахунки, результати розмістять на сайті міськради для того, щоб із ними могли ознайомитися жителі міста.