У заході приймали участь представники соціальних служб, жінки та психологи кризового центру “Мережка”. Обговорювали питання протидії та запобігання домашньому насильству.
В умовах війни є ризики збільшення домашнього насильства. Громадські державні організації та правоохоронці об'єднуються заради однієї мети - донести до громадян інформація про всі форми насильства та зробити вільний соціальний простір.
Кожного року в Україні проводяться заходи щодо інформування стосовно цього правопорушення. Для того, щоб підвищити обізнаність у питанні, як протидіяти домашньому насильству, таку просвітницьку роботу провели із жінками, які мешкають у кризовому центрі “Мережка”.
У цьому заході взяли участь: Олег Пшоно - заступник начальника сектору протидії домашнього насильства відділу превенції Черкаського РУП, Олександр Грама - старший інспектор з особливих доручень управління з дотримання прав людини Національної поліції України, юрист Української Гельсінської Спілки з прав людини, соціальні працівники БО “100% життя”, психологи та мешканці кризового центру.
Під час цієї зустрічі, жінки познайомилися із владою та громадськими організаціями,представниками поліції, які в місті Черкаси займаються наданням допомоги у випадку домашнього насильства.
Жінок було проконсультовано стосовно питання звернення та ознак, які вказують на нездорові відносини, і як діяти в разі насильства.
Круглий стіл завершився підбиттям підсумків заходу та обговоренням проблемних питань для протидії насильству в Україні.
Працює урядова гаряча лінія лінія “1547”, яка надає психологічну допомогу та підтримує постраждалих. Також всю необхідну інформацію про домашнє насильство можна дізнатися у чат-боті МВС в Telegram https://t.me/police_helpbot.
Якщо ви є свідком домашнього насильства, або страждаєте від нього - телефонуйте за номером 102.