Чому різко може збільшитись вага тіла: фактори, які не можна ігнорувати

Часто для того, щоб схуднути, потрібно докладати багато зусиль, та це не дає ніякого результату. Багато внутрішніх та зовнішніх факторів впливають на вагу, а саме: гормони, сон, генетика, психологічний стан. Тому, перш ніж розпочати худнути, потрібно звернути увагу на стан організму.

Розповіла про це ендокринолог Олеся Підмурляк в Instagram.

Як харчується сімʼя

Пані Олеся розповідає про те, що харчової поведінки потрібно навчатись. Якщо її в сім'ї немає, та всі їдять без урахування ситості та почуття голоду, оскільки вдома завжди є смажені страви та щось солоденьке, то у дитини спотворюється уявлення про їжу. Адже хто, крім батьків повинен вчити дітей правилам збалансованого харчування та здорового способу життя.

Сон має бути здоровим

Якщо замало спати, то збільшення тривожності та порушення роботи гормональної системи забезпечені. А це призводить до того, що стрес заїдають. Крім того, є багато порушень сну та харчової поведінки, які потребують втручання лікаря.

Здоровий гормональний фон

У нашому організмі багато гормонів впливають на схильність утворювати вісцеральні чи підшкірні запаси жиру та збільшення ваги, а саме:

  • статеві гормони;
  • соматотропін(гормон росту);
  • гормони щитоподібної залози;
  • кортизол;
  • адипонектин;
  • інсулін;
  • лептин.

Саме тому, якщо ви помічаєте, що раптом почали набирати вагу за звичайного раціону та способу життя - варто піти не на марафон схуднення, а на огляд до ендокринолога, - йдеться у повідомленні.

Якщо немає фізичних навантажень

Найбільше калорій витрачається у тілі людини на мозок, м'язи та печінку. Щоб вага була у нормі, потрібно також впливати на м'язи.

 Кожній людині потрібно хоча б 6 годин помірного навантаження щодня, та 150 хвилин інтенсивних фізичних навантажень на протязі тижня.

Ожиріння генетичне

У більшості випадків зайва вага має походження генетичне. Та навіть, якщо є схильність генетично до ожиріння - регулярні фізичні навантаження та збалансоване харчування допоможуть цього уникнути.

Розлади психіки

Харчова поведінка також порушується при клінічній депресії, тобто переїданні чи відмові від їжі, а також при тривожному розладі (неконтрольованому переїданні).

Депресією є постійний поганий настрій та низька самооцінка, що супроводжується у більшості випадків нервовою булімією чи анорексією. У цьому випадку може допомогти тільки лікар- психіатр.