Протягом весни гривня тримається стабільною. Валютний ринок настільки спокійний, що деякі експерти побоюються, чи не є цей застій затишшям перед бурею. Багатьох хвилює питання: які існують ризики для вітчизняної гривні, за яких курс долара може стрімко піднятись вгору. Економісти припускають, що на початку літа курс гривні може трохи опуститися.
Останні місяці показали, що долар залишається на стабільній позначці. А це на руку середньостатистичному українцю. Минулої п’ятниці, 19 травня на готівковому ринку курс долара тримав позначку 37,08 - 37,57 грн. Євро купували за 40,11 грн, а продавали за 40,91. На чорному ринку курс тримався 37,35 грн за долар та 40,61 грн за євро.
Експерти вважають, що курс трохи буде змінюватися та протягом цього літа триматиметься на позначці 37-38 грн. Про це повідомляє Погляд.
Як впливає поведінка долара на зовнішніх ринках
Економіст Іван Хомич зазначає, що на сьогоднішній день на курс гривні впливають багато факторів, а саме: гроші, які заробляють за кордоном, допомога з інших країн, робота підприємців, які залишилися в бізнесі. Це все допомагає зміцнитися національній валюті.
Проте, підвищення податків, регуляторний тиск, а деколи корумпованість чиновників та війна працюють на те, що гривня може послабитись.
За словами економічного аналітика Петра Драганчука, ситуація на ринку в першу чергу буде залежати від того, як регулярно надходитимуть кошти від зовнішніх кредиторів.
Справа в тому, що це впливає на стабільність бюджетних виплат. Коли в країні війна, то найменші затримки грошових рухів можуть спричинити різні коливання курсу гривні.
Експерт звернув увагу на те, що на нашу валюту не впливає поведінка долара США на зовнішній арені.
Якщо курс буде відпущений
Позиція НБУ є ще одним важливим чинником. Вартість долара може істотно зрости до 42 грн, якщо Національний банк відпустить курс. Проте, такий сценарій є малоймовірним, як вважають економісти.
Олександр Охріменко - президент українського аналітичного центру повідомив про те, що на даний момент на валютному ринку проблем немає.
Експерт зазначив, що не потрібно відпускати курс долара, оскільки у фіксованому вигляді він нікому не заважає. Різниця між обмінниками та банками невелика. А золотовалютні резерви в Україні зараз є найвищими з 2008 року.
Також, на думку експерта, до кінця війни Нацбанк навряд чи відпустить курс.