Стало відомо від Верховної Ради, чому може відбутись відтермінування збільшення ціни на електроенергію ще на один місяць.
Це планували зробити ще у червні, але рішення може бути відкладено. Однак, ціна все одно зросте.
Про це повідомив Олег Семінський - заступник голови парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг і народний депутат “Cлуга народу”.
Скільки буде коштувати електроенергія після підвищення
Як повідомив народний депутат, скоріш за все, тариф буде однаковим для всіх та складатиме 2,8 грн за 1 кВт*год незалежно від того, скільки буде спожито електроенергії.
На сьогоднішній день споживачі платять за тарифом 1,44 грн/кВт*год при споживанні до 250 кВт*год на місяць та 1,68, якщо споживається більше.
Чому виникла потреба збільшити ціну
Олег Семінський зауважив, що чутливим є питання стосовно ціни на світло для громадян України. Та оскільки енергосистеми України потребують ремонтних робіт, то в цьому є нагальна потреба.
Діючий тариф на сьогодні навіть не покриває собівартість виробництва електоенергії.
Питання субсидій для населення
Народний депутат наголосив на тому, що допомога після змін залишається, і навіть кількість потребуючих може стати більшою. Тому, найбідніші українці надалі будуть отримувати субсидії.
У чому складності ринкової вартості
Діючий тариф покриває на даний час лише четверту частину витрат на виробництво, доставку споживачам і податки.
Ринкова вартість електричної енергії складається з таких компонентів:
- середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії на ринку за добу вперед - тариф у квітні дорівнював 2,81 грн/кВт∙год без урахування податку;
- тариф на послуги з передавання та розподілу електроенергії становив 0,43 грн/кВт∙год та 1,32 грн/кВт∙год без урахування ПДВ;
- тариф на послуги постачальника універсальних послуг є на рівні 0,115 грн/кВт∙год без урахування податку на додану вартість.
Усі ці величини підлягають оподаткуванню ПДВ (20%)