Черкаський митрополит УПЦ МП продовжить перебувати під домашнім арештом

У Черкасах продовжили дію домашнього арешту в якості запобіжного заходу для митрополита МП Феодосія, а також визначили дати наступних засідань.

Таке повідомлення надійшло від журналіста 18000 з Соснівського районного суду Черкас.

Згідно з рішенням суду, Феодосій (Денис Снігірьов) перебуватиме під домашнім арештом ще 60 днів. Подальшу долю обвинуваченого визначать під час наступного засідання 24 липня.

Нагадаємо, священнослужителя звинувачують у глорифікації військ рф та колабораціонізмі. 12 квітня його посадили під домашній арешт, дію якого сьогодні продовжили. Під час останнього засідання сторона захисту просила в судді обрати для митрополита нічний домашній арешт.

З метою підсилення позиції захисту Снігірьова, було надано лист з підписами, нібито, більше тисячі прихожан Черкаської єпархії УПЦ. Сам митрополит заявляв, що втікати від своєї пастви нікуди не збирається.

– Вважаю звинувачення мене безпідставними й надуманими, – каже Феодосій у суді. – Сподіваємось на справедливий суд. Ми обов’язково доведемо повну невинуватість у тих звинуваченнях, що висунула прокуратура. Винуватим себе не вважаю, ніяких злочинів по цим статтям я не звершував. Переховуватись, звісно, я не буду.

Нагадаємо, що 20 лютого в Черкаській окружній прокуратурі відбувся допит митрополита УПЦ московського патріархату Феодосія. Згодом СБУ вручила митрополиту першу підозру за ст. 161 Кримінального кодексу України. 6 квітня Феодосій, який заперечував збройну агресію рф проти України та виправдовував дії загарбників, отримав другу підозру за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 ККУ.

З’ясувалось, що саме за вказівки керівника єпархії з 2020 року було “модернізовано” відомчий сайт. Його створили за шаблоном РПЦ, з використанням російського програмного забезпечення. Здійснюючи постійне адміністрування через підпорядкованого представника єпархії, митрополит наповнював сторінки деструктивним контентом з прокремлівських інтернет-ресурсів, де відкрито виправдовують збройну агресію рф та воєнні злочини російських військових.

Згідно з розслідуванням клірик також публічно поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності та переконань.