Аферистам легше вдається маніпулювати людьми похилого віку, оскільки вони більш чутливі та емоційні. Злочинці використовують це для впливу на прийняття термінових рішень. Зазвичай вони телефонують на стаціонарний номер телефону.
Така ситуація сталася з 78-річним уманчанином. До нього звернувся 30-річний чоловік, який повідомив, що з дочкою пенсіонера трапилась біда. Шахрай сказав чоловіку, що вона знаходиться в лікарні та потребує коштів на лікування.
Потерпілий подумав, що біда трапилася із невісткою тому, що доньки у нього не було, і він віддав аферисту свої заощаджені кошти у сумі майже 40 000 грн. Отримавши гроші, зловмисник зник.
Пенсіонер отямився та зателефонував до невістки. Виявилося, що з нею все добре. Чоловік зрозумів, що його ошукали та звернувся до поліції.
Слідчі розпочали розслідування за ч.1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Поліцейські наголошують, якщо ви потрапили у подібну ситуацію, то в першу чергу необхідно перевірити інформацію та зателефонувати до родича, про якого повідомляють, що він в біді. Також можна подзвонити до тих, хто поруч з ним.
Якщо телефон родича вимкнений, то потрібно набрати “102” та перевірити дані, які повідомляють шахраї про ваших рідних.
За інформацією Поліції Черкаської області.