На Черкащині люди досі потерпають через наслідки весняної повені

Мешканці Черкаської області ще й досі відчувають наслідки повені, що трапилась весною. У багатьох населених пунктах вода у криницях не придатна до вживання через забруднення.

Про ситуацію станом 3 червня розповів кореспондент Стас Кухарчук в ефирі "Подробиці".

Коли вода тільки почала відступати, люди відразу взялися обробляти городи. Але більшість родючих земель ше не підсохла. Мешканка села Дмитрівка пані Валентина поливає городину на тій частині ділянки, до якої вода не дісталась. На іншій частині - суцільне болото.

Річка Супій наробила багато лиха на її подвірʼї. Жінка розповіла, що коли вода розлилась, то плавало все, навіть були затопленими вигрібні ями. Вода з річки потрапила навіть до криниці - єдиного джерела питної води. Але купувати воду за свою пенсію вона не може, тому змушена користуватись брудною водою з криниці. Вода стала жовтою.

Сусід пані Валентини Микола Кириленко також вживає воду з криниці. За його словами, під час повені води в криниці було так багато, що вона мало не виливалась з неї. Вода з криниці пана Миколи трохи краща, ніж у сусідки. Джерела з чистою водою у Дмитрівці немає.

Завідувач Золотоніського районного центру профілактики хвороб має великі сумніви у тому, що вода з криниць сіл Дмитрівки та Матвіївки хороша, оскільки наприкінці квітня організацією було проведено аналіз. Результати не потішають.

В усіх населених пунктах Черкаської області, які опинились в зоні підтоплення були відібрані проби питної води. За результатами аналізів обласний центр профілактики хвороб не рекомендував людям вживати воду з криниць і не готувати на ній їжу.

Це значить, що значна частина джерел водопостачання, мова іде про індивідуальні криниці, тому що вони саме потрапили в зону підтоплення, була забруднена. Завищений вміст загальних мікробних бактерій, знаходили також ешерихія колі, - повідомила Наталя Видра - заступниця генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Через весняну повінь вода у криницях забруднилася нітратами з городів та полів. Дітям до трьох років категорично заборонено вживати таку воду. Криниці треба дезинфікувати або купувати питну воду.

Про забезпечення питною водою повинні були турбуватися органи місцевого самоврядування. Та лише після приїзду журналістів місцева влада почала цим займатись.