Викошуванням трави у зелених зонах міста активно займаються співробітники КП "Дирекція парків". До належного вигляду вже привели газони парку "Казка", на вулиці Сержанта Смірнова та на Набережній. У такий спосіб комунальники дбають про захист містян від укусів кліщів та інших небезпек.
Такою інформацією з журналістом City News поділились у пресслужбі підприємства.
Як пояснили у дирекції підприємства, у високій траві на своїх жертв можуть чатувати переносники хвороби Лайма, кліщі, а також бджоли та оси. Тому, щоб убезпечити громадян від укусів комах, а також приступів алергії на пилок, траву регулярно викошують.
Окрім того, за словами комунальників, кожний газон має певний склад рослинності. Бур’яни не лише позбавляють їх світла, води й поживних речовин, а ще й сприяють поширенню шкідників і хвороб. Вони витісняють злакові та квіткові рослини, послаблюють дерновий покрив, шкодять родючому шару ґрунту. До того ж, такі види бур’яну, як амброзія, борщівник та ценхрус є небезпечними для людей.
Також регулярне косіння сприяє утворенню нових листкових пластинок та паростків, розвитку кореневої системи та зміцненню багаторічних рослин. Якщо траву не косити, стебла витягуються, їхня пружність знижується. Це ускладнює весь подальший догляд за газоном.
Некошена трава під палючим літнім сонцем перетворюється на місце легкого спалахування вогню. Газони, які регулярно косять, залишаються чистими, бо у високій траві часто накопичується сміття і вона стає незручною для прогулянок.
Відповіли в пресслужбі КП "Дирекція парків" і на закиди стосовно швидкого пересихання скошених газонів. За словами представників організації, ця проблема пов’язана не з висотою трави, а з браком вологи і неродючістю ґрунту. І так, є країни, де траву косять кілька разів на рік, проте це стосується тільки спеціальних видів газону, зроблених з відповідних сумішей злаків і квіткових рослин. Ці, так звані мавританські газони коштують дорого і потребують особливого догляду.