Дитина вередує та відмовляється від їжі, яку ви їй пропонуєте? Можливо, у неї з’явилися нездорові харчові звички, які зводять всі ваші зусилля нанівець і негативно позначаються на її здоров’ї?
Про те, яких помилок у раціоні дитини варто уникати, щоб не мати проблем ні зараз, ні в майбутньому, розповіла дитячий дієтолог Ганна Бойко у своєму Instagram.
Солодкі сніданки
Перший ворог здорового харчування – це солодкі сніданки. Коли дитина снідає молочною кашею, пластівцями з молоком тощо, це може привести до порушення харчової поведінки в майбутньому.
І хоча дитині можуть смакувати подібні страви, та в них немає потрібного рівня збалансованості: бракує білків, жирів, вуглеводів та овочів.
Хаотичне харчування
Під цим поняттям варто розуміти ситуацію, коли замість трьох-чотирьох основних прийомів їжі, дитина має 7-8 перекусів. Наслідків у такої харчової поведінки може бути два, і обидва вони негативні:
- діти їдять, коли є їжа, або коли дуже зголодніють, внаслідок цього порції великі або занадто малі й тому якісно перетравити їжу не вийде;
- дитина часто споживає продукти (борошняне, солодке, фрукти), які не закривають потребу в поживних речовинах і цим самим може "заробити" собі проблеми зі здоров'ям.
Перекуси фруктами, печивом, солодощами
Дуже часто діти перекушують фруктами, печивом та солодощами, себто продуктами, які провокують так звані "інсулінові гойдалки" (гормон, що відповідає за зниження цукру в крові). В результаті - незадовго знову відчувають голод, дратуються та погано сплять.