В Україні буде відновлено перевірку лічильників. Ті громадяни, які ремонтували прилад та не зберегли акти, або самостійно втручалися в його роботу, можуть заплатити штраф у розмірі 10 тисяч гривень.
Кого можуть оштрафувати
Буває так, що можуть постраждати ті, хто не робили жодних маніпуляцій з лічильником. За словами адвоката Романа Симутіна був такий випадок, коли нарахували 60 тисяч гривень штрафу через плутанину у пломбах. При заміні лічильника, газова служба склала акт. Проте, через кілька років прилад зняли на перевірку та сказали, що пломба була встановлена пізніше, ніж сам лічильник. Через це доводиться через суд знімати донараховану суму.
Важливим є те, щоб зберігати документи про будь-яке втручання у лічильник до наступної перевірки, яка може відбутися навіть через 8 років. Також не варто самостійно втручатися в роботу приладу.
Метою перевірки є правильність роботи лічильника, та те, чи ніхто не втручався в його роботу. Експерти можуть будь-які пошкодження ідентифікувати як навмисне втручання у роботу приладу. А це загрожує нарахуванням десятків і навіть сотнів тисяч гривень штрафу.
Дехто зі споживачів свідомо занижує показники лічильника. При цьому різницю доводиться платити сусідам. Відповідно до закону "Про комерційний облік комунальних послуг", водоканал може виставляти платіжку на багатоквартирний будинок, беручи показники лічильника на весь будинок. Якщо якась квартира занизила показники, то різниця буде вважатися втратою та розподілиться на весь будинок.
Постачальники комунальних послуг мають право на перевірку лічильників, та при виявленні пошкоджень можуть звернутися до суду і донарахувати обсяги.
Після того, коли почалась війна, перевірка була призупинена. Відтепер за порушення нараховуватимуться великі штрафи, оскільки перевірки відновили.