Щоб серце було здоровим: кардіолог розповіла, яким спортом потрібно займатися

Регулярні фізичні навантаження є дуже корисними для здоровʼя. Вони мають позитивний вплив на фунціонування систем організму. Для того, щоб серце було здоровим, потрібно вибрати вид спорту, який дасть такий результат.

Про це розповіла кардіолог Наталія Іванюк в Instagram.

Кардіо

До цього входять такі види спорту: плавання, теніс, біг та інші.

Кардіо тренування допомагають розширюватись кровоносним судинам та роблять еластичним серцевий мʼяз.

За рекомендаціями ВООЗ потрібно не менше, ніж 150 хвилин на тиждень займатись таким спортом. Це також можуть бути 30-ти хвилинні активні прогулянки кожного дня або три тренування по 1 годині. Варіант потрібно обирати з огляду на стан здоровʼя.

Силові тренування

Силовими тренуваннями можна зайсатись не лише в залі, а й вдома з гантелями чи вагою власного тіла. Фізичні силові навантаження дозволяють зменшити ризик серцево-судинних заворювань на 70%.

Таку реакцію дає приток крові до активних мʼязів. Щоб підтримувати здоровʼя, достатньо буде трьох тренувань на тиждень по 60 хвилин.

До речі, силові тренування + кардіо класно підсилюють одне одного. Тому для максимальної користі ви можете комбінувати ці види навантажень, - йдеться у повідомленні.

Йога та пілатес

Ті, хто не можуть або не мають бажання інтенсивно тренуватись, мають можливість займатись йогою чи пілатесом. Цей вид спорту зменшує ризики серцевих захворювань.

Навантаження на мʼязи та дихальні вправи дозволяють збільшити приплив кисню в організм та знижують артеріальний тиск.

Лікар зауважила на тому, що перед пчатком тренувань потрібно пройти "кардіо-чекап" для того, щоб зрозуміти, що серце може отримувати навантаження.

Крім цього, потрібно памʼятати про фізичну активність щодня: прогулянки, піднімання сходами замість ліфта і т.д. Все це також покращує стан здоровʼя.

Коли і як потрібно обстежувати серце

Найпоширенішим обстеженням є електрокардіограма (ЕКГ). Воно виявляє порушення в роботі серця, тахікардію, аритмію тощо. Один раз на рік рекомендовано проходити обстеження.

УЗД або ехокардіографія допомагає здійснити оцінку стану судин, клапанів серця, перегородок, побачити вади серця. Для профілактики бажано кожні 5 років робити ці процедури, а після 40 років - щороку.

Холтер ЕКГ - це обстеження призначається кардіологом, якщо виявлено порушення ритму роботи серця на ЕКГ. Це також потрібно робити один раз на рік після 45 років.