Чому дитячі жувальні вітаміни – це не так корисно, як здається

Дуже часто діти відмовляються приймати ліки та вітаміни у традиційній формі. І щоб полегшити собі життя, батьки пропонують їм спеціальні жувальні цукерки.

Не зважаючи на те, що виробники переконують своїх покупців в ідентичній до звичайних вітамінів користі, експерти переконують в зворотньому. Ось які аргументи з їх вуст мають вас насторожити.

Виробники активно "підсвічують" у складі цукерок вітаміни, мінерали, омега-3 жири та рослинні порошки. Та про наявність цукру в своїх виробах, говорять вкрай рідко. Як і про інші, явно зайві інгредієнти, на кшталт лимонної, молочної та аскорбінової кислоти.

Власне, наявність цукру в цих цукерках — це перше, що непокоїть експертів. Навіть, якщо ваші діти регулярно чистять зуби, цукор неабияк їх псує. Зокрема, негативно впливає на зубну емаль і викликає карієс. Щодо харчових кислот, то вони також вороги здорової посмішки, адже можуть викликати ерозію зуба.

Не менше фахівці стурбовані і тим фактом, що дитячі жувальні цукерки з вмістом вітамінів часто регулюються в категорії "Додаткові ліки", що дозволяє декларувати присутність, але не кількість цукру в продукті.

Виробники активно наголошують на користі вітамінів, які містять їхні цукерки. Але чи це справді так? Розглянемо детальніше кілька складників таких продуктів.

Цинк. За словами виробників, цей мікроелемент підвищує апетит у перебірливих гурманів, тому матиме корисний вплив. Але тут користь жувальних цукерок звучить дещо маніпулятивно, адже цинк можна чудово отримати з м’яса, риби й птиці, круп.

Омега-3. Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США рекомендує їсти жирну рибу два-три рази на тиждень як джерело Омега-3. Натомість, експерти не рекомендують приймати Омега-3 добавки, посилаючись на невтішні результати контрольованих досліджень добавок риб’ячого жиру, які в кілька разів за вмістом доступних поживних речовин перевищувала риба. 

З цього можна зробити висновок, що жувальні вітаміни не мають достатнього рівня користі, ба навіть містять шкоду, і тому давати їх дітям не слід. Краще сконцентруватися на збалансованому раціоні своєї малечі.