Неправильне використання кондиціонера може призвести до захворювань: що потрібно знати

Ми всі звикли до комфорту у повсякденному житті. Тому, у спекотні дні багато хто користується кондиціонерами для охолодження приміщення. Проте, слід памʼятати, що він, як і кожна техніка, потребує догляду. Прилад може становити небезпеку для здоровʼя, якщо його не чистити.

Про це розповіла сімейна лікарка Ірина Черепаха.

Коли кондиціонер не становить небезпеки

Головною умовою є те, щоб він був чистим.

Бо в фільтрах кондиціонера, через які проходять потоки повітря можуть розмножуватися та розвиватися грибкові інфекції, не рідкісні випадки, навіть грибкових пневмоній. Тобто кондицінер десятиліття висить, ніхто до нього не підходить, офіс працює, люди дихають в цьому офісі, а потім починають кашляти та хворіти, — нагадала лікарка.

Пані Ірина зазначила, що не можна знаходитись під прямим потоком кондиціонера, оскільки потік холодного повітря може спричинити запалення мʼязів.

Використання кондиціонера вночі

За словами лікарки, якщо не спати під ним, то він буде корисним. Сон буде більш якісним за комфортної температури в кімнаті.

Як зауважують фахівці, кондиціонер зменшує кількість кисню в приміщенні. Тому, потрібно кожні дві години навіть у спеку провітрювати його.

Коли і як треба чистити кондиціонер

Кожного місяця необхідно чистити фільтри кондиціонера, а повністю чистити прилад потрібно від двох до чотирьох разів протягом року. Особливо це треба робити при роботі кондиціонера в двох режимах, на холод та тепло.