Держава "сипнула" 2823 тонн цукру Черкащині

"Цукор дешевий з Держрезерву дають!" – ця фраза, немов заклик до бою, передавалася протягом останніх двох тижнів від одного до іншого жителя в різних містах Черкащини. Біля вантажівок, що продавали цукор на ринках, одразу ж утворювалися величезні черги.

Як правило, всім не вистачало. У Ватутіному через це люди навіть не відпускали вантажівку.

Як повідомили в головному управлінні економіки Черкаської облдержадміністрації, підприємствами області з Аграрного фонду України було отримано 1705 тонн цукру, а з Державного резерву 1118 тонн. Державний цукор область отримала відповідно до постанови Уряду, яка покликана стабілізувати ситуацію на внутрішньому ринку цукру.

Підприємства реалізовували цукор через свої торгові мережі за ціною від 3,99 грн. до 4,12 грн. А от державне підприємство "Златодар", яке отримало для Черкащини 178 тонн, реалізовувало цукор на ринках області.

– Вже продали повністю. Згідно з постановою Кабміну, продавали лише на ринках, – говорить директор ДП "Златодар" Володимир Лук'янець. – Найбільше реалізували в Золотоноші (ціна становила 3,70 грн.), в Умані (4,10 грн.). Також реалізовували в Черкасах, Смілі, Каневі та Чорнобаївському районі.

За словами Володимира Лукича, організаційні проблеми залежали від ставлення керівників міст до ситуації. Приміром, в Умані та Каневі було прекрасне розуміння ситуації. Не було порозуміння з керівництвом Черкас та Сміли.

– Надзвичайно складно реалізація цукру проходила у Ватутіному. Утворилися великі черги, переважно з людей похилого віку. Просто необхідно було дати Ватутіному більше цукру. Однак ми розподіляли цукор по районах за розпорядженням облдержадміністрації", – запевняє Володимир Лукич.

Директор ДП "Златодар" зазначає, що більше цукру з Держрезерву Уряд, найімовірніше, не виділятиме. І взагалі, він наголошує, що такі "короткотермінові ін'єкції" влади вже не врятують від кризи, що склалася на ринку цукру.

– А поки що не потрібно говорити про 4 гривні. Реальна ціна цукру повинна бути 7-7,5 грн. І потрібно на це налаштовуватися. Взагалі, нині потрібно приймати державну програму з відродження цукрової галузі. Натомість ведуться переговори з Білоруссю про завезення звідти в Україну цукру, – говорить Володимир Лук'янець.