Напередодні опалювального сезону ситуація на Черкащині склалася катастрофічна...
Про це на нараді з керівниками управлінь житлово-комунального господарства та теплопостачальних підприємств, що відбулася 11 вересня, повідомив заступник директора Черкаської філії ДК "Газ Україна" Валерій Шипоша.
– Є серед тепловиків лідери, які навряд чи почнуть опалювальний сезон. Це деякі підприємства Сміли, Умані, Чорнобая. Нині щодо цих підприємств направлені листи у Київську інспекцію енергозбереження за фактом їх апломбування. Адже для того, щоб почати опалювальний сезон, потрібні стовідсоткові розрахунки, – наголосив Валерій Шипоша.
Як повідомив на нараді заступник голови облдержадміністрації Володимир Бєлий, за оперативною інформацією станом на 8 вересня загальна сума боргу Черкащини за спожитий природний газ становить 73,2 млн грн.
– Рівень розрахунків за спожитий теплопостачальними підприємствами природний газ становить нині в області 71%. Найгірший стан за розрахунками в містах Золотоноша – 14%, Сміла – 43%, Тальне – 55%, смт Чорнобай – 42%. Проблемним питанням залишається відшкодування різниці в тарифах, що виникла внаслідок збільшення ціни на газ для бюджетних установ та організацій, яка за приблизними підрахунками становить 13 млн грн., – повідомив Володимир Бєлий.
Одним з варіантів погашення заборгованості підприємств є взяття ними кредитів у ВАТ "Державний ощадний банк України".
Однак як повідомив представник цього банку, нині лише "Черкаська ТЕЦ" має реальні шанси отримати кредит. Інші теплопостачальні підприємства області, які також звернулися до банку, не дали чіткої відповіді за рахунок чого погашатиметься кредит.
– Схожа ситуація в нас була у 2006 році, – зазначає заступник міського голови міста Золотоноша Андрій Кондрасій. Через різницю в тарифах ми тоді повинні були гасити борг за державу у сумі 980 тисяч гривень. Ми віддали в заставу 4 котельні. Нині ми винні ще 640 тисяч, щоб забрати з-під застави котельні. Але ж є постанови, згідно з якими держава повинна гасити заборгованість, яка виникла через різницю в тарифах. Тож відповідно до цих постанов вона нам винна 670 тисяч! "Ощадбанк" як дізнався, що ми вже тричі перекредитовувалися, то відмовився мати з нами справу. А звідки нам брати кошти на погашення боргу? Вже сьогодні в Золотоноші не перекривається зарплата вчителям і медикам на листопад і грудень. Що нам віддавати під заставу – майно міста і людей? Цю проблему потрібно розв'язувати на рівні всієї Черкаської області та у Києві.