На Черкащині медична допомога ветеранам війни, праці, дітям війни, ветеранам військової служби, інших пенсіонерам, громадянам похилого віку та жертвам нацистських переслідувань надається безвідмовно та першочергово згідно з медичними показаннями та вимогами чинного законодавства усіма закладами охорони здоров’я області загально-лікарняної мережі.
За словами в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олега Найдана, станом на перший квартал 2014 року у лікувально-профілактичних закладах області на диспансерному обліку перебуває понад 46 тис. ветеранів війни, із них в умовах стаціонарів закладів охорони здоров’я області за цей період проліковано 5 466 ветеранів війни.
– З метою забезпечення стаціонарною допомогою цих категорій людей створена мережа спеціалізованих ліжок (ветеранські палати) у лікувально-профілактичних закладах області, – зазначив Олег Володимирович. – Наразі таких ліжок 702, із них в обласних закладах – 329, у відділенні міських та районних закладах – 273, а 250 таких палат розміщено в Черкаському обласному госпіталі для інвалідів війни.
Як відзначає Олег Найдан, керівниками лікувальних установ вживаються активні заходи щодо створення належних умов для перебування ветеранів: палати оснащуються холодильниками, телевізорами, килимками, радіоприймачами тощо, як за бюджетні, так і позабюджетні кошти.
– Медикаментозне забезпечення ветеранів війни при лікуванні в амбулаторних умовах здійснюється безоплатно за рахунок місцевих бюджетів за рецептами лікарів за місцем їхнього проживання згідно з діючим переліком лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, встановленим Міністерством охорони здоров‘я України, – наголосив в.о. директора Департаменту. – Так, сума фінансування пільгового забезпечення ветеранів війни ліками за рецептами лікарів у І кварталі 2014 року становить 160,6 тис. грн.
З метою забезпечення жителів області лікарськими засобами та виробами медичного призначення за максимально низькими цінами створено 58 аптечних пунктів «Медичний кошик», із них 41 – Черкаського обласного комунального підприємства «Фармація».
Також Олег Найдан додав, що в області за рахунок місцевого та державного бюджетів працюють над забезпеченням відповідними виробами медичного призначення пільгової категорії населення області. Зокрема, відзначивши, що з початку року забезпечені слуховими апаратами 15 ветеранів війни на суму 22,5 тис. грн., зубопротезуванням – 209 ветеранів, в умовах Черкаського обласного кардіологічного центру поставлено учасникам війни 4 електрокардіостимулятори на суму 30,2 тис. грн.
– Крім того, нещодавно за рішенням сесії обласної ради прийнято рішення закупити в Черкаський обласний госпіталь для інвалідів війни нове медичне обладнання на сто тисяч гривень та ще двісті тисяч вирішили виділити їм на капітальні видатки, – наголосив Олег Найдан, пише прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА