«Регіоналівські» кадри досі у міськвиконкомі

Після переобрання Черкаська міська рада ще не ухвалила жодного кадрового призначення. Не змогли депутати змінити і виконавчий комітет, сформований опісля відставки міського голови Черкас Сергія Одарича у квітні минулого року. Складнощі з ухваленням нового складу виконкому виникли, коли громадськість забажала мати у ньому своїх членів.

Місяць роботи переобраної Черкаської міської ради – і жодного кадрового рішення. Без змін залишається і виконавчий комітет, який вирішує важливі для міста питання. Усе через те, що громадськість наполягає, аби до складу виконкому увійшли не лише провладні представники, а й активісти від громадських організацій.

Для цього вони кілька разів пропонували переобраному міському голові Сергію Одаричупідписати Меморандум про співпрацю. А на останній сесії просили перенести питання про затвердження нового складу виконкому на наступне пленарне засідання. Однак мер відмовився і закрив сесію міської ради.

Від початку черкаський мер пропонував увести до складу виконкому лише двох-трьох активістів, і то на громадських засадах. Вони ж наполягали на половині місць із правом голосу.

Це остання пісня старих кадрів – новообраний депутат

Нині депутати та громадськість активно обговорюють, з якою кількістю та складом буде новий виконком. Новообраний депутат-свободівець Ярослав Нищик, для якого це перша каденція у міській раді, переконаний, що зміни кадрів затягнулися саме через активну позицію громади.

«Колишній міський голова, який повернувся на посаду, змушений відмовитися від своїх авторитарних методів управління в міськвиконкомі і орієнтуватися на громаду. Відповідно, до того моменту, допоки не буде досягнуто порозуміння між ними, фізично і законодавчо не можна провести зміни в міськвиконкомі. Звичайно, з одного боку – це погано, бо випливає купа доволі сумнівних рішень старого виконкому, за які голосують ті кілька осіб, які лишилися з регіоналівського складу. Те, що зміни не відбуваються, звісно, грає на руку старих кадрів. Але сподіваємося, що це їхня остання пісня», – переконаний депутат.

Між тим третина народних обранців у переобраній Черкаській міській раді уже була у попередній каденції. Щоби знову стати депутатами, частина з них навіть змінила політичну партію пише Радіо Свобода.