Питання забезпечення лікарняних закладів області резервними джерелами живлення задля стабілізації електропостачання розглядали на засіданні ради облдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення.
Cьогодні 34 лікувально-профілактичних закладів області повинні мати резервні джерела живлення. Це переважно заклади, які мають такі реанімаційне, хірургічне, та пологове відділення.
Частина з них не мають таких резервів. За словами заступника начальника Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф ОДА Анатолія Трубенка, Перша та Третя черкаські міські лікарні, обласна лікарня, 4 центральних районних лікарень (смт. Маньківка, Тальному, Городищі, Чигирині) не мають таких резервних джерел електрики. І якщо роботи по черкаській обласній лікарні тривають – уже розроблено проектно-кошторисну документацію, збудовано трансформаторну підстанцію, то по міським установам Черкас – жодних кроків.
- За моїми даними, департамент соціальної політики Черкаського міськвиконкому порушував клопотання при перегляді бюджету за підсумками його виконання за 1 півріччя цього року про виділення коштів на реконструкцію приміщень системи електропостачання зі встановленням дизельної електростанції у третій лікарні (401 тис. грн.) та на розробку проектно-кошторисної документації на реконструкцію приміщення системи електропостачання у першій міській лікарні в сумі 500 тис. грн. Але до цього часу коштів немає, – повідомив А. Трубенко.
Начальник інспекції Держенергонагляду в Черкаській області Анатолій Стрілець зауважив, що інспекція виносила відповідні приписи лікарням, і за їх невиконання штрафувала їх – зокрема, Першу лікарню за невиконання припису було оштрафовано на 1 тис. грн.
Головний лікар Першої міської лікарні Тимофій Тронц пояснив, що лікарня не має достатньо власних коштів на резервні джерела електрики. За його даними, нині лікарні треба близько 500-т тис. грн. на забезпечення стабільної подачі електрики.