Як виглядають Черкаси з висоти пташиного польоту (фото, відео)

Зверху все виглядає інакше, ніж ми бачимо, коли ходимо по землі. Особливо - наші міста. Кожне місто має своє неповторне обличчя. Дуже часто обличчя міста розгледіти зблизька і зсередини набагато важче, ніж з висоти пташиного польоту, пише city.ck.ua

Саме до таких міст відносяться Черкаси, місто з багатовіковою історією, на обличчі якого закарбувалися найрізноманітніші історичні уклади, епохи і традиції - реєстрового козацтва, бунтарської гайдамаччини, єврейського купецтва, промислової революції часів Російської імперії та радянських п'ятирічок. Обличчя міста, яке по-різному сприймається різними людьми, мабуть краще усіх можуть бачити птахи. Зелень садів і парків, синява Дніпровських далей, доглянуті алеї і фонтани, рівні вулиці і прямокутні квартали.

Справжнє обличчя сучасних Черкас - заслуга, передусім, автора генплану забудови верхній частині міста, відомого російського архітектора шотландського походження Вільяма (Василя Івановича) Гесте. Квадратно-гніздовий принцип міської планування для Черкас був запропонований Василем Івановичем 200 років тому - в 1813 році. Його генплан виставлений в обласному краєзнавчому музеї та вилитий в кераміці на пам'ятній дошці, розміщеної на будівлі Черкаського міськвиконкому.

Місто, яке два століття забудовувалося за принципом шахової дошки. Місто, в якому дуже складно заблукати через жорстку логіку його планування. Місто, на ментальність жителів якого теж наклав відбиток шахматний порядок та прагматичність, трансформувавши гайдамацьке бунтарство в підприємливість і ринкову активність. Саме таким містом виглядають Черкаси в очах птахів, що пролітають над ним. І саме таким прекрасним могли б бачити його черкащани, якби у них були крила. Втім, не потрібно бути птахом, щоб любити своє місто і бачити наскільки воно прекрасне. 

Як виглядають Черкаси згори - рівні вулиці, доглянуті парки і сквери. Аерофотозйомка користувача Alex Kulakovsky в соціальній мережі ВКонтакте - до вашої уваги: