Суб’єкти господарювання м. Черкаси, які обрали спрощену систему оподаткування, за січень – лютий 2015 року перерахували до місцевого бюджету майже 19,2 млн. грн. єдиного податку. Повідомляє ДЗВІН
“Цьогорічні надходження єдиного податку на 2,3 млн. грн. перевищують минулорічні показники”, – повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Максим Криштопа.
Аналітика свідчить, що з початку року внесок підприємців – фізичних осіб до бюджету м. Черкаси склав понад 13,9 млн. грн. Спрощенці – юридичні особи перерахували до міської скарбниці понад 5,2 млн. грн. Таким чином, порівняно з січнем – лютим 2014 року, підприємці – фізичні особи, збільшили сплату єдиного податку на 14,4%, а юридичні особи – на 11,3%.
Як зазначив Максим Криштопа, позитивних результатів у адмініструванні єдиного податку вдалось досягнути за рахунок сумлінності платників податків, співпраці з місцевими органами виконавчої влади, створення сприятливих умов для ведення бізнесу в нашому місті.
ДПІ у м. Черкасах нагадує, що з 1 січня 2015 року суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на 4 групи (до цього кількість таких груп становила 6).
Так, ставки єдиного податку для платників груп 1 – 2 установлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом станом на 1 січня податкового (звітного) року, а для групи 3 (до якої ввійшли як фізичні, так і юридичні особи) – у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Для платників 1 групи фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 10% від розміру мінімальної зарплати (у м. Черкаси – 121,80 грн. за календарний місяць).
Для платників 2 групи фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 20% розміру мінімальної зарплати (у м. Черкаси – 243,60 грн. за календарний місяць).
Таким чином, прибрано нижню межу мінімальної фіксованої ставки єдиного податку (від 1% – для 1 групи й від 2% – для 2 групи).
Для платників 3 групи (фізособи та юрособи) відсоткові ставки становлять:
– 2% доходу – за умови окремої сплати ПДВ;
– 4% доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
До четвертої групи платників єдиного податку віднесені сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.