Про це 19 лютого під час зустрічі з керівництвом області розповів доктор Джейсінгх Сах – міжнародний менеджер 1-ої та 2-ої фаз проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
«Пропрацювавши значний час в Україні, нині я йду на пенсію і передаю справи пану Хендріку ван Зілу. Я дуже сумуватиму за Україною, але такі правила нашої організації, – представляючи нового міжнародного менеджера сказав Джейсінгх Сах. – Спочатку я передавав теоретичні напрацювання новому менеджеру, а тепер – практична демонстрація нашої роботи. І для цього була обрана саме Черкащина – як найкращий приклад реалізації проекту».
Так, за час реалізації першої фази проекту, яка тривала в області з 2008 по 2010 рік, у 8 пілотних районах було створено 42 громадські організації, які реалізували 54 мікро-проекти на суму понад 7 млн грн. Половину цих коштів сільські громади отримали від міжнародних донорів. У результаті було здійснено реконструкцію вуличного освітлення, прокладено і відновлені водопроводи, проведені ремонти в сільських школах і лікувальних установах.
За словами очільника області, за час другої фази проекту вдалося реалізувати 69 мікропроектів громад в 13 відібраних на конкурсній основі районах на суму майже 12 млн. грн. Проекти громад були спрямовані також на реконструкцію вуличного освітлення, відновлення водопроводів, енергозберігаючі заходи у школах та навчально-виховних комплексах, ремонт ФАПів, інноваційне енергозбереження та створення багатофункціональних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.
«Основне досягнення, яке ми отримали за час реалізації першої та другої фаз проекту в області – це те, що громади зрозуміли: власними силами можна змінити життя на краще. Не пасивне очікування, а активна громадська позиція та безпосередня участь кожного призводить до позитивних змін у житті», – підкреслив голова ОДА Юрій Ткаченко та подякував міжнародним донорам, менеджменту та регіональним координаторам за можливості і перспективи, що відкрилися перед областю завдяки впровадженню проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Потому іноземні гості та керівники області відвідали Корсунь-Шевченківський район, де ознайомилися з реалізованими проектами та поспілкувалися з місцевими жителями.
Нагадаємо, з вересня 2014 року в Черкаській області впроваджується третя фаза проекту. На сьогодні учасниками третьої фази проекту є 11 районів області, де заплановано реалізувати 36 мікропроектів та створити 4 багатофункціональних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи.