У Черкасах відбудеться перший Всеукраїнський фестиваль «Кобзар єднає Україну»

"Кобзар єднає Україну" – незабаром це засвідчать журналісти всієї країни на однойменному фестивалі. Майстри пера та мікрофона презентують власні програми, присвячені дослідженню творчості Тараса Шевченка. Матеріали фестивалю підтверджують: настанови пророка нині, у часи війни, особливо актуальні для українців, пише ЧОДТ "Рось".

Директор Черкаського народного хору Зиновій Юрович перевтілився в образ Тараса Шевченка вперше. Зізнається – на роль довго не погоджувався, адже побоювався грати найвидатнішого українця. Тепер Зиновій Васильович пишається власною участю у створені художньо-публіцистичного фільму «Тут був присутній сам Тарас». Пригадує – на зйомках відчував присутність пророка.    

Фільм «Тут був присутній сам Тарас» розповідає про черкаський Музей Кобзаря. Заклад, присвячений одній книзі, унікальний своєю атмосферою, адже в цьому будинку колись жив і працював Тарас Шевченко. Авторка фільму черкаська журналістка Катерина Таран уже отримує схвальні відгуки глядачів.

Поряд із телевізійними роботами на фестивалі будуть представлені радіопрограми, фільми про проблематику об’єднання України, відродження національних традицій, утвердження демократичних засад державності. Черкаська ОДТРК проводить такий фестиваль вперше.

У часи війни настанови Тараса Шевченка особливо актуальні – вони додають сили бійцям АТО, додають патріотизму громадянам – у цьому переконаний народний депутат України Микола Томенко. Співорганізатор фестивалю запевняє – війна ще більше обумовлює потребу заходів, які б підтримали бойовий дух українців. Державних коштів для проведення фестивалю не залучали, вистачило грошей меценатів.

На фестиваль кожна з обласних державних телекомпаній надіслала далеко не одну програму на Шевченківську тематику. Тож суддям доведеться нелегко, визначаючи переможців у 7 номінаціях.

Довідково:

З 19 по 23 травня в Черкаській області відбудеться перший Всеукраїнський фестиваль телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну». Серед організаторів заходу - Національна спілка журналістів України, Державний комітет з питань телебачення і радіомовлення, Черкаська обласна державна телерадіокомпанія. До участі у фестивалі запрошуються журналісти з усіх регіонів України та з інших країн.

Фестивалем передбачені наступні номінації:

«Обнімітеся ж, брати мої» (єднання українців, українці Сходу і Заходу, українська діаспора, єдина країна, боротьба за незалежність і свободу).

«Тарасовими шляхами» (місця, пов'язані з перебуванням Т. Г. Шевченка, вшанування його пам'яті у назвах вулиць, підприємств, колективів і т.п.).

«Великих слів велика сила» (пророчі поезії Т. Шевченка, літературний спадок, дослідження творчості).

«Ще не вмерла України ні слава, ні воля» (Євромайдан, герої «Небесної сотні» та «Небесної варти», героїчна боротьба українців проти агресора на сході України, патріотизм та гідність українського народу, жертовна волонтерська діяльність).

«І оживе добра слава, слава України» (відродження українських традицій, досягнення українців у різних сферах).

«Славні нащадки славного роду» (українці за кордоном, досягнення та перспективи міжнародної співпраці, мирні ініціативи, налагодження стосунків і співпраці з іншими державами).

«Діла добрих оновляться, діла злих загинуть»(українські перспективи, суспільні процеси, утвердження демократичних засад державності та становлення нації).

Роботи на фестиваль можна подавати до 15 травня 2015 року

Журі фестивалю визначає переможців у кожній номінації серед радійних та телевізійних програм. Також присвоює «Гран-прі» кращій телевізійній та радіопрограмі. Організатори залишають за собою право започатковувати спеціальні нагороди для програм, які подані на конкурс.

Програмою фестивалю передбачена участь у традиційному святі у м. Каневі, що відбувається в день перепоховання Т. Г. Шевченка, а також творчі зустрічі, професійні майстер-класи, культурно-мистецькі заходи.

Витрати на проживання і харчування учасників фестивалю забезпечують організатори.