Нещодавно в обласній раді повідомили про здавання в оренду однієї з найбільш нашумілих будівель міста – так званої "дачі Андрєєва". Свого часу вона передавалася одним губернатором іншому, та вже більше року черкаське "Межигір’я" пустує.
В якому стані залишив черкащанкам резиденцію екс-губернатор та кому вона дісталася нині, з'ясовував кореспондент vikka.ua.
Більше року тому слідом за екс-президентом Віктором Януковичем з країни виїхав колишній голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб. Із собою донецький чиновник теж намагався забрати і вивезти якомога більше. Не забув він і про свою черкаську резиденцію – "дачу Андрєєва", назва якої походить від прізвища колишнього першого секретаря обкому КПУ.
Тож коли команда Тулуба поспішно "забиралася геть" із Черкащини, то вивезла з резиденції губернатора все, що тільки можна, "вирвавши" зі стіни будинку (у буквальному значенні слова) навіть вбудований раніше камін. Але про все по порядку…
Отож, кореспонденту vikka.ua вдалося потрапити на територію черкаського "Межигір’я", яке розташоване в Соснівці – навпроти повороту до обласної лікарні, якщо йти в бік Дніпра. Нині периметр резиденції огороджено високим парканом.
На території постійно чергує один охоронець (загалом їх четверо – працюють позмінно добу через три). Також дачу стережуть чотири старенькі собаки-"дворняги".
Сама територія навколо дачі не облагороджена: в землю вже вросла стара дерев'яна лавка, неохайна альтанка з великим столом, а також є місце для вогню та мангалу.
Прямо з резиденції є вихід до набережної Дніпра – кам'яні сходи. Однак вони теж захаращені і не схожі на "чиновницькі".
Заходимо всередину. Віє сирістю і прохолодою. Відразу помітно, що тут давно ніхто не був протягом тривалого часу.
Загалом дача складається з трьох поверхів. Усі кімнати на перших двох поверхах порожні, немає меблів, побутової техніки чи інших речей. А в одній із кімнат у стіні видніється порожнє місце від колишнього каміну. Є тут і певна зала засідань із паркетом на підлозі та виглядом на річку.
Кожне крило будинку відрізняється різним кольором і стилем. Частина кімнат устелена м'якими килимами.
Щоправда ремонт у кімнатах робився, вочевидь, не один рік тому. В деяких місцях помітно облазять шпалери та сиплеться штукатурка.
Також на кожному поверсі є санвузол із нестандартною ванною, душовою кабінкою і туалетами.
У кількох кімнатах встановлені кондиціонери. Найбільше ж вражає на дачі вигляд із вікна на Дніпро.
А також – краєвиди з балконів.
На третій поверх потрапити не вдалося. Нині він опечатаний.
Причому печать на дверях від балансоутримувача КП "Готельний комплекс "Дніпро" датована ще 22.05.2013 року. Проте неозброєним оком помітно, що її вже переклеювали і, відповідно, проникали всередину.
За словами охоронця дачі, на третьому поверсі є більярдний стіл та деякі меблі. Водночас, як розповіла vikka.ua перший заступник голови Черкаської обласної ради Наталія Кравцова, у цих кімнатах "ще залишилося трохи майна, яке не встиг вивезти попередній орендар".
За словами чиновниці, цей розпорядник дачі повивозив і позабирав усі свої "невід'ємні поліпшення", які, за його словами, зробив на об’єкті, але офіційно не задекларував.
На третьому поверсі також розміщено автономну газову міні-котельню для опалення будинку.
Найбільш контрастним виглядає підвал дачі. Як видно, там ремонт так і не завершили.
Тож під загалом облаштованим для перебування будинком нині розміщено купи будівельного сміття і мотлоху.
"Пізно ви приїхали, хлопці, – каже охоронець дачі. – Раніше треба було приходити, десь так рік тому. Зараз тут уже нічого немає, усе, що тільки можна було, винесли і вивезли".
За його словами, Тулуб за весь час свого губернаторства приїздив на цю дачу всього два-три рази.
На території резиденції також є дві покинуті будівлі. В одній із них, як розповідає охоронець, ще при Союзі жив поліцай із сім'єю, який весь час охороняв цю дачу.
Каже, що згодом сім'ю поліцая відселили, надавши їм квартиру чи то інший будинок уже в самому місті.
Всюди по території навколо дачі охоронця супроводжує кілька собак. Помітно, що їм уже чимало літ. Чоловік говорить, що тварин годує балансоутримувач, привозячи їжу з кухні готелю. Також годували небайдужі волонтерські організації із захисту тварин.