Мешканці трьох черкаських висоток зібрались на народну раду. Аби відстояти прибудинкову територію. Там незабаром має вирости 12-поверхівка. Та такому сусідству тамтешні жителі не раді, пише vikka.ua.
Соціальне житло майже на три сотні сімей. План забудови показує головний архітектор міста.
Віталій Чернуха, головний архітектор м. Черкаси: "На цій земельній ділянці планується розмістити 3-4 житлові блоки. Вони йдуть ось так Г-подібно. Ось тут підхід глухим торцем"
На цьому гектарі землі, пригадують містяни, було будівельне сміттєзвалище. Місцеві його розчистили. Висадили сад й городину. Та за кілька років їхню оазу знову перетворюють на будмайданчик. І заявляють: тут зведуть 12-поверхівку. Місцеві проти новобуду. Мовляв, на цій території плавун, який і так руйнує їхні будинки.
Олександр Навротський, житель м. Черкаси: "У нас первый подъезд 128 дома садится. Практически, дом в аварийном состоянии. Если они начнут тут строить, это будет очень большая проблема. Подъезд может просто-напросто рухнуть".
Така ж біда і з сусіднім будинком на Смілянській. Тутешня багатоповерхівка тріщить по швах. Рятували будівлю столичні спеціалісти.
Поліна Харенко, жителька м. Черкаси: "Цей під’їзд відходив від того під’їзду. Там дощі, попадали і все. Четвертий поверх і п’ятий поверх, і такі пластини металеві. І вони стягували ту стіну до стіни. До ванни, до стіни, до спальні. І потім оту стіну обклали такою плиткою. Оце такий будинок".
Місцеві жителі, говорить депутат округу Володимир Гриценко, найбільше бояться за свою безпеку. А ще, каже, нова забудова додасть незручностей.
Володимир Гриценко, депутат Черкаської міської ради: "Людям будинок, на їхню думку, буде заважати, закривати від них сонце. Я вважаю, що такі речі повинні обговорюватися. Повинні бути громадські слухання. Бо люди налаштовані войовниче. І якщо людям пояснити, то, можливо, громада буде і не проти".
Забудовник усі закиди відкидає. Мовляв, має законну документацію на будівництво. Розруху сусідніх будинків пояснює не плавунами, а порушеннями при зведенні старих "висоток". І протест людей вбачає в іншому.
Дмитро Бобров, представник забудовника: "У 2008 році, коли ми спроектували забудову цієї ділянки, людям пояснили. Поки ми виконуємо документацію, то ви маєте можливість посадити тут свої городи, зібрати урожай. Але, коли прийде час нам будувати, то будь ласка, звільніть територію. На що люди тоді погодилися. А зараз кажуть: тут у нас ростуть городи, тут наша земля".
Підстав відмовити підприємству у будівництві, пояснює головний архітектор міста, немає. Бо забудова відповідає Генплану. До того ж, дев’ять років забудовник справно платив за оренду ділянки, хоч нею й не користувався.