Сміттєпереробному заводу на Черкащині бути?

Уже проведені підготовчі роботи щодо реалізації інвестиційного проекту. Йдеться про будівництво комплексного підприємства із перероблення твердих побутових відходів на енергоносії. Зокрема, вже юридично погоджені обов’язки сторін, відповідно до законодавства України. Натепер локальний партнер профільного інвестора – кампанії «OAK Utility Solutions and Development» (Бахрейн) – готує всі необхідні попередні контракти. Потому іноземні фахівці розроблять техніко-економічне обґрунтування проекту. Орієнтовно, за підтримки робочої групи, це відбудеться в середині літа.

– Для реалізації проекту, в Черкасах, створено ТОВ «ЕКО-БАІК», – розповідає директор компанії «КООР International UA» Андрій Богоявленський. – Саме на його базі запланована реалізація проекту. У подальшому до складу учасників товариства, після його перереєстрації, мають увійти іноземні інвестори. Розробляючи техніко-економічне обґрунтування, ми повторно звернемося до Черкаського міськвиконкому, як і було оголошено на грудневій сесії, а також інших територіальних громад щодо укладення довгострокових контрактів на вивезення ТПВ.

Меморандум про співпрацю між обласною державною адміністрацією та підприємством «КООР International UA» підписано торік у червні. Разом із компанією-інвестором «OAK Utility Solutions and Development» (Бахрейн) воно має намір збудувати на Черкащині сміттєпереробний завод. Де саме – поки визначають.

– Торік у серпні обласна державна адміністрація надіслала для опрацювання підприємству «КООР International UA» запитувану інформацію щодо обсягів і структури твердих побутових відходів в області, – наголошує директор департаменту інвестиційно-інноваційної політки та зовнішньоекономічних зв’язків ОДА Віталій Хиля. – Опісля цього було проведено зустріч із інвестором-виконавчим директором «OAK Utility Solutions and Development» щодо реалізації інвестиційного проекту з будівництва заводу.

Нагадаємо, за рік в області утворюється близько 490 тис. тонн твердих побутових відходів. Їх вивозять на понад 430 сміттєзвалищ. А це – більше 500 гектарів землі.

Прес-служба Черкаської ОДА
сміттєпереробний завод Черкаси