У Черкасах затопило 8 квартир (відео)

У Черкасах затопило вісім квартир. Усе – через порив у системі опалення. Постраждалі мешканці просять про ремонт за кошт СУБу. Ті кажуть: труби затріщали не з їхньої вини. Усе – через недбалість "Теплокомуненерго". Шукати правду обурені черкасці вирішили в суді, повідомляє vikka.ua.

Такий вигляд мала квартира Володимира в день потопу. Його житло одразу під повітрозбірником, який порвало. Через квартиру пройшло більше сотні літрів гарячої води. Вона струменіла просто із люстр.

Аби оцінити наслідки потопу Володимир викликав незалежного експерта. Та його оцінку, каже, варто множити на два.

Володимир Костенко, житель м. Черкаси: "Спершу, коли ще не всі наслідки було видно,вони оцінили. Майже, як СУБ. Але ще залучили ті меблі, які вже не можна було відновити. І побутову техніку по мінімуму: телефон і фотоапарат, які вже не можна було відновити. Дуже по мінімуму – близько тридцяти тисяч"

Велика вода дійшла аж до другого поверху. Володимир переповідає: спочатку наслідки не помітив. Уже за кілька тижнів повністю відстав кахель.

Володимир Береза, житель м. Черкаси: "Смотрю на часы – 2 часа ночи. Захожу на кухню, а тут прямо с колодца вентиляционного льется вода. Вот по стенке смотрите: вот это все шатается. И прямо здесь лужа воды"

Фатальний порив – уже третій від початку року. Мешканці будинку нарікають: у всьому винна Соснівська СУБ. Там відхрещуються. Кажуть: труби затріщали через недогляд "Теплокомуненерго" їхніх систем. У них мовляв, дали збій датчики.

Анатолій Титаренко, диктор КП "Соснівська СУБ": "Для цього там ще передбачений механічний аварійний клапан, який повинен був відкритися і скинути цю воду просто в підвал. Але він цього не зробив. Тобто насос давив, скажімо так, ну і знайшов місце, де вирвало бак"

У "Теплокомуненерго" пояснюють: такі повітрозбірники стоять у двох сусідніх під’їздах. Збій у їхній системі порвав би обидва. Тож проблема лише в невідповідності баку технічним вимогам.

Микола Джулай, заступник директора КП "Черкаситеплокомуненерго": "Для такого повітрозбірника, котрий повинен стояти для цього будинку, максимальне значення діаметру 325 міліметрів. На будинку стояв повітрозбірник 530 міліметрів. Та й, до речі, абсолютно технічно неправильно виконаний"

Шукати правду Володимир вирішив у суді. Для цього вже назбирав стос документів. Каже: головне, аби історія не повторилася.