Журналісти перевіряли, як насправді діє «пивний» закон (ВІДЕО)

Пиво зникає з кіосків і телеекранів. Бо напій прирівняли до алкоголю. Тож, придбати його можна буде здебільшого у великих магазинах. А реклама і брендована продукція мають щезнути з громадських місць. Чи дотримуються нових правил кіоскники – Ірина Куйбіда перевірила.

Ірина Куйбіда, кореспондент: "Пиво відтепер можна продавати тільки за ліцензією та на площах не менше 20 квадратних метрів. Перевіримо?"

Темне, світле,нефільтроване – різновидів пива у холодильниках біля кіосків вистачає. Від розмаїття очі розбігаються. Та продавчиня намагається запевнити: то не на продаж. Мовляв, просто прибрати забули.

У інших кіосках нам все ж вдалось придбати пиво. Та побачити відповідну ліцензію. А правил дотримуються настільки, що аж вимагають у покупців паспорт.

Черкаські чоловіки проблем із купівлею пива не відчули. Тому на законодавчі нововведення особливо не зважають. А от щодо доцільності теперішніх правил торгівлі думки розділились.

Як нововведення вплинуть на продавців пива – розповіли у фіскальній службі. Кажуть: підприємці бояться не стільки ліцензій і акцизів, скільки розрахункових реєстраторів. Адже ще одне нововведення – обов’язковий чек на кожну пляшку. Виняток – лише пиво "без градусів". Є різниця і в тому, де саме продають пінний напій.

Дмитро Анголюк, начальник управління контролю ГУ ДФС у Черкаській області: "Вартість ліцензії становить 8 тисяч гривень на кожен контрольно-касовий апарат, який зареєстрований при видачі ліцензії на окреме місце торгівлі. А якщо торгівля здійснюється в селі або в селищі, вартість такої ліцензії складає 500 гривень"

Інші аспекти податківці роз’яснюють підприємцям особисто та он-лайн. А от як їх дотримуються – поки не контролюють. Кажуть, діє мораторій на перевірки малого і середнього бізнесу. Цей час має дозволити підприємцям адаптуватися до нових вимог. Тим, хто не встигне, загрожує покарання – штраф у 17 тисяч гривень.