Черкаські моряки знову вийдуть на велику воду. Для них реанімують найстаріше сУдно місцевої флотилії – човен "Ярославець".
На ремонт плавзасіб чекав майже двадцять років. Весь цей час він стояв на березі. А юні моряки вивчали судноплавну справу лише теоретично. Та сьогодні – справа зрушила з місця.
Вікторія Хамаза, кореспондент: "На велику воду "Ярославець" не виходив більше десяти років. Сьогодні тут нарешті довгоочікуваний ремонт. Реанімують все – від корпусу до двигуна"
За час простою судно вкрилося іржею та майже втратило дно, кажуть вихованці місцевого Клубу юних моряків. Анатомію цього плавзасобу тут знають всі.
Готовність судна до великого ремонту юні моряки перевіряють власноруч. Й одночасно проводять екскурсію.
Цей плавзасіб слугував теоретичним посібником для вихованців Клубу майже двадцять років. Антон застав "Ярославця" ще на воді. Каже: тоді й закохався у морський промисел.
Антон Колесніков, випускник Клубу юних моряків: "Саме на цьому катері перші ази пізнав. Та ж сама швартовка. Машинне відділення, з двигуном працювали. Флотилія його потребує. Якщо цього катера не буде у підростаючого покоління курсантів, не буде можливості відпрацьовувати свої навички, не буде де навчатися"
Мріє стати за штурвал "Ярославця" й 11-річний Антон. Хлопець майже кожне літо проводить на його палубі. Каже: тут і визначився з майбутньою професією.
Антон Здоровий, юний моряк: "Хочу стати механіком, ремонтувати такі судна, ходити на них, щоб, якщо щось зламається, у будь-яку хвилину піти та відремонтувати"
На реанімування "Ярославця" міська влада виділила 117-ть тисяч гривень. Та цього замало, каже директор клубу Владислав Підгурський. За попередніми підрахунками, вартість ремонту вдвічі більша.
Владислав Підгурський, директор Клубу юних моряків: "Ми очікуємо ще допомогу. Керівництво ПАТ "Азот" нам пообіцяло допомогти з корабельною сталлю. Це буде велика допомога. Тому що цих 117 тисяч явно не вистачить. Потрібно буде ще його доукомплектувати"
На повернення "Ярославця" на велику воду чекають понад дві сотні черкаських школярів. У всіх них, каже Антон, є одна спільна мрія.