Черкаська держінспекція з контролю якості вилучає фальшиві ліки

А вони все є і є.

– Фальсифіковані ліки дійсно можна побачити й на полицях черкаських аптек. Причому відрізнити їх від справжніх, без спеціальної експертизи, практично неможливо, – коментує заступник начальника Черкаської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Тетяна Мехлик. – Ліки потрібно купувати в аптеках, ні в якому разі не з рук. В аптеці можна прочитати інструкцію для ознайомлення, а також попросити показати сертифікат на ці ліки.

До речі, підробляють найчастіше дорогі препарати. Тож якщо ціна на ліки відверто занижена – це має насторожити. Варто звернути увагу на колір, розмір, форму, смак та запах ліків. Адже упаковка може не відрізнятись від оригіналу, а от самі таблетки бути іншого кольору. Але таким чином підробку людина може виявити, якщо вона раніше вживала ці таблетки і знає, які вони повинні бути.

Також насторожити має відсутність ефекту лікування. Тобто якщо після прийому, наприклад, знеболювального біль не стих, то цілком вірогідно, що цей препарат підроблений.

Перевірки аптек здійснюються Черкаською державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів один раз на рік, а також після кожної скарги від споживачів. Під час перевірки проводиться вилучення ліків, які потім направляються на експертизу. До речі, після виявлення підробок відслідковуються всі шляхи реалізації цього препарату і він вилучається з аптечної мережі всієї країни.

Тож якщо у вас виникли підозри щодо якості медичного препарату, зі скаргами можна звернутись до Черкаської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів за телефоном 63-04-13.