У зв’язку із забрудненням атмосферного повітря продуктами горіння Головним управлінням Держсанепідслужби у Черкаській організовано посилений (щотижневий та щоденний) лабораторний контроль стану атмосферного повітря на територіях населених пунктів та забезпечено інформування органів місцевої влади щодо результатів проведеної роботи з відповідними пропозиціями.
За оперативними даними ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» 15.10.2015 року проведено відбір проб атмосферного повітря у всіх містах і районах області та виконуються відповідні лабораторні дослідження.
– За наявною інформацією у м. Черкаси досліджено 58 проб атмосферного повітря (вул. Волкова, 3, вул. Чорновола, 120 (р-н вул. Бидгощської), вул. Хрещатик, 213 (медколедж), вул. Ярославська, 8 (р-н ринку), перевищення гранично допустимих максимально разових концентрацій виявлено за вмістом оксиду вуглецю у 19 пробах в межах 2,6-2,8 ГДК, – зазначає начальник Головного управління Держсанепідслужби в Черкаській області, головний державний санітарний лікар Черкаської області Віра Чиж. – Перевищень гігієнічних нормативів вмісту сірчистого ангідриду та діоксиду азоту по м. Черкаси не виявлено.
В інших містах та райцентрах області перевищень гранично допустимих концентрацій зазначених інгредієнтів не зареєстровано.
Санепідслужба продовжує здійснення лабораторного моніторингу за станом атмосферного повітря області.
Рекомендації населенню щодо поведінки в умовах забруднення атмосферного повітря продуктами горіння.
При підвищеній задимленості атмосферного повітря внаслідок пожеж з метою попередження отруєння людей продуктами горіння, загострення серцево-судинних, легеневих та інших хронічних захворювань, хвороб шкіри та алергічних проявів, попередження загострення хронічних захворювань слід приділяти особливу увагу профілактичним заходам, які обмежують надходження в організм шкідливих речовин, зокрема:
1. Намагатися обмежити перебування на відкритому повітрі особливо рано-вранці (у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу). Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок.
2. Слід тримати вікна зачиненими, особливо вночі та вранці. При відкритті вікон завішувати місця надходження атмосферного повітря зволоженою тканиною і періодично її змінювати.
3. По можливості використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря.
4. Проводити вологе прибирання у житлових приміщеннях і на робочих місцях, корисно також ставити ємності
з водою, щоб підвищити вологість повітря.
5. При посиленні запаху диму рекомендується надягати захисні маски, які слід зволожувати.
6. Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день .
7. У разі виникнення симптомів нездужання (поява ознак задишки, кашлю, безсоння тощо) необхідно звернутися до лікаря.