работа и учеба загарницей

Рівень отриманої освіти завжди був передумовою успішного подальшого розвитку та кар’єри. Саме тому багато українців в пошуках навчального закладу звертаються до європейського досвіду.

Запровадження безвізового режиму для України стало для наших співвітчизників тим шансом, який відкривав горизонти нових можливостей та перспектив. Адже більшість потенційних роботодавців надають перевагу випускникам саме закордонних закладів. Чи можна скористатись безвізом для отримання європейської освіти і яким чином послаблення режиму перетину кордону відіб’ється на можливостях українці спробуємо розібратись в даному огляді.

 

Переваги європейської освіти

Сказати, що українці вступають до закордонних вузів лише через престижність не можна, адже цей аргумент важливий далеко не для всіх. Тоді що ж приваблює у такій далекій подорожі та часом складному шляху до вступу?

 

  1. Визнання європейських дипломів світовими компаніями. На жаль, сьогодні ще далеко не всі українські вузи мають таку ж визнаність у світі. А якщо в планах молодої людини значиться вагома кар’єра, то обмежуватись кордонами України не варто. Процедура ж нострифікації вітчизняних дипломів надто складна та довготривала.

  2. Наявність практичних вмінь поряд з академічними знаннями. Всі студенти європейських навчальних закладів в обов’язковому порядку проходять стажування в профільних компаніях. Таким чином по закінченню вуза кожен має практичний досвід та певні навички, що цінується працедавцями.

  3. Вільний вибір програм та предметів для вивчення. Цей момент для багатьох здається зайвим, проте можливість знайти справді корисну та цікаву інформацію допомагає визначитись з подальшою спеціалізацією.

  4. Вільне володіння іноземними мовами. Говорити про необхідність знання мов вже не варто, це розуміє кожен. А поринання в мовне середовище подарує вам те, чого ви не навчитесь на жодних курсах - вільне спілкування.

  5. Можливості укладання робочих контрактів та отримання дозволів на проживання. Багато європейських країн надають певні переваги тим, хто отримав вищу освіту в їх навчальних закладах. Це значно полегшує подальше зростання та відкриває зовсім новий рівень можливостей.

Це лише основні переваги, які надає отримання європейського диплома. А додатковий життєвий досвід, знайомство з культурою та історією іншої країни, зв’язки - це додаткові приємні бонуси, які можуть стати в нагоді у будь-який момент вашого життя.

 

Шлях вперед

Водночас, значні можливості відкриваються і для тих, хто закінчив своє навчання ще в Україні, адже працівнику, який вже має свій власний професійний досвід та базовий рівень знання іноземних мов, іноземні роботодавці завжди раді – наголошує Представництво в Україні Міжнародної Компанії Праці «WORK EXPRESS EUROPE» Sp. z О.О. (міжнародний Сертифікат № 14746).

Ця Компанія, здійснює в Україні прямий набір працівників за кордон, організовує для кандидатів місячні щоденні експрес-курси польської та англійської бізнес-мов. Слід зазначити, що діяльність організаторів дозволяється Ліцензією на посередництво у працевлаштуванні за кордоном відповідно до Наказу Міністерства праці та соціальної політики України № 1534, що говорить про довіру державних органів до співробітників.

Випускники інтенсивних курсів, за словами WEE Ukraine, оновивши свої знання англійської та вивчивши найбільш часто уживані в робочому обороті слова та фрази польської мови, як правило, успішно претендують вже на суттєво престижніші вакансії за кордоном на відміну від інших. Також, для охочих стати учасником різних освітніх програм Європейського Союзу, WEE Ukraine допомагає із підготовкою усіх необхідних для цього документів.

В цілому слід зазначити, що шлях трудової та освітньої міграції пройшло в свій час багато країн пострадянського простору. Зокрема, Польща раніше отримувала досвід європейської освіти та праці в інших більш розвинених на той момент країн західної Європи. Сьогодні ж, багато в чому завдяки саме такій тимчасовій міграції, польські громадяни вже друге десятиріччя мають один із найвищих темпів розвитку економіки та рівня життя загалом у Європі. Адже тепер вони активно втілюють успішний досвід сусідніх країн та свої знання в себе вдома.