Киянка - це різновид ручного ударного інструменту, що за формою нагадує молоток. Вона складається з довгого руків’я, на якому закріплена ударна голівка. Відмінність у тому, що робоча частина у неї виготовлена з більш м'якого матеріалу - дерева чи гуми. Тому при дії на матеріал киянка не руйнує його структуру.

У зв'язку з тим, що перед столяром або будівельником можуть бути поставлені різні завдання, пов'язані з роботою з різними матеріалами, то і підбирати для роботи потрібно киянку певного виду. На сьогоднішній день широко використовуються два види:

  • Дерев'яна киянка - молоток, який має ударну голівку, виконану з дерева, тому досить м'яко діє на матеріал. Як правило, для виготовлення використовують тверді породи деревини (тому дерев'яну киянку з дерев'яною ручкою також називають дерев'яним молотком столяра): граб, в'яз і ін., щоб робоча частина не деформувалася при ударі. Такий інструмент зазвичай використовують для формувальних робіт.

  • Киянка гумова - має гумову ударну головку, тому застосовується для виправлення дефектів при роботі з чутливими до впливу матеріалами.

Що врахувати при покупці киянок:

  • Матеріал руків’я (киянка гумова з ручкою з фібергласа або киянка гумова з дерев'яною ручкою).

  • Форма робочої частини киянки (прямокутна або циліндрична).

  • Матеріал робочої частини (дерев'яний або гумовий бойок).

 

При складанні меблів і різних столярних роботах широко застосовується дерев'яна киянка. Вона також використовується спільно з долотом або стамескою. При виготовленні робочої частини киянки найчастіше використовуються тверді сорти деревини - в'яз, граб та ін. Гумова киянка набула широкого поширення при укладанні плитки, бордюрів, паркету і ламінату.