На відміну від стандартних інтернет-магазинів, прайс-агрегатори накопичують і обробляють отриману інформацію по цілому ряду характеристик. Тому важко назвати усі параметри, що дають оцінку тематичним маркетплейсам.
Маркетологи поділяють продають ресурси по таким особливостям.
Структура тематичного прайс-агрегатора
Чим більше позицій і пропозицій відображається на майданчику, тим ефективніше працює маркетплейс. Так, в неструктурованих проектах активність цільової аудиторії підвищується за рахунок продавців. Саме вони створюють:
- вітрини для покупців, створювати списки пропозицій;
- стратегії по висновку певного товару в топ запитів;
- тизерну і контекстну рекламу для певного товару;
- аналіз фінансового «Клімату» на торговельному майданчику (система відгуків).
Якщо думка споживачів формується автоматично, за рахунок внутрішніх інструментів маркетплейса, такий ресурс називають структурованим.
Маркетплейс https://avtopro.ua пропонує індивідуальні пакети для ведення і аналізу угод, причому базові інструменти надаються безкоштовно.
Варіанти монетизації
Монетизація для торговельних майданчиків - це отримання додаткової прибутку за рахунок продаж і рекламних стратегій. Тематичні маркетплейси отримують непрямий дохід за допомогою:
- оплати за тизерну, таргетовану і контекстну рекламу;
- підписок;
- певного відсотка з кожної транзакції.
Відкритість маркетплейса
Стати продавцем в інтернет-магазині без дозволу власника практично неможливо. Як правило, це закритий ресурс. В рідкісних випадках, інтернет-магазин співпрацює з іншими учасниками ринку на партнерських умовах.
Сучасні прайс-агрегатори - це відкриті системи, де немає особливих вимог до продавцям. Зверніть увагу, зайти і авторизуватись в системі автопром може кожен.
Типологія он-лайн прайс-агрегаторів
Також зверніть увагу на типологію маркетплейсів. В залежності від продаж і маркетингової стратегії універсальні торгові майданчики діляться на наступні типи:
- спеціалізація по конкретному продукту (ніші, goods);
- спеціалізація по послуг (services);
- спосіб комунікації між продавцем і покупцем (онлайн-комерція, O2O - власник інтернет-магазина пропонує співробітництво реальному продавцю).
Ще один важливий момент - тип учасників проекту (маркетплейса). Найбільш актуальні взаємини:
- B2C - бізнес для споживача, продаж конкретних товарів людям;
- B2B - продаж послуг, готових проектів, франчайзинг-моделей підприємцям;
- З2З - споживач співпрацює з споживачем.
Маркетплейс АвтоПро представляє собою класичну B2C структуру, спрямовану на ефективне і швидке складання угод між продавцем і споживачем. В цьому випадку споживач - це людина, яка купує і використовує товари для власних потреб.