У різних літературних джерелах автори по-різному розглядають етапи банківської кризи в Україні. Автори виділяють 5 етапів цієї банківської кризи.

Перший етап це кінець вересня та жовтень 2008 року, коли найбільше постраждав Промінвестбанк через масове вилучення коштів із цього банку. Тільки завдяки Національному Банку України, Промінвестбанк зміг запобігти банкрутство. Були проведенні такі ефективні заходи, як встановлення контролю за платіжною системою банку, управління ліквідністю, поліпшення готівкового стану, а також втілення в життя проекту «Ліквідні кошти»

Також від цієї кризи постраждав і банк «Надра», це сталося через те, що банк не зміг розрахуватися із своїми зовнішніми зобов’язаннями та не зміг їх реструктиризувати.

З листопада по грудень 2008 року був другий етап кризи, коли до кризи ліквідності додалась і валютна криза. Внаслідок валютної кризи банки були не в змозі покрити витрати на кредитні ризики (кредити онлайн, кредити готівкою і т.д.) зокрема за кредитами, які були виданні у іноземній валюті. Але банки змогли в такі скрутні часи знайти гарний вихід із цієї ситуації за рахунок різкої девальвації гривні, знайти дохід на значній переоцінці валюти.

Наступний етап тривав із січня по лютий 2009 року, банки не змогли вирішити проблеми із ліквідністю, і тому Національний банк України був змушений проводити рефінансування банків України.

Четвертий етап тривав з березня по червень 2009 року, певні позитивні моменти були у березні коли знизилися темпи відпливу коштів за рахунок уповільнення падіння індексу виробництва базових галузей, також відбулося незначне зростання сільськогосподарського виробництва. На цьому етапі відбулися певні переломні тенденції, а саме, зросла довіра до банків, знизилася інтенсивність відпливу коштів клієнтів. Програма фінансового оздоровлення також дала свої позитивні результати.

Останній етап тривав із липня по серпень 2009 року. І на цьому етапі макроекономічна ситуація залишилась у складній ситуації, посилювалась тенденція до стабілізації в банківській системі. Протягом цього періоду почало відновлюватись кредитування економіки.

В цей період вперше було проведено капіталізацію трьох банків за участю держави, що в свою чергу підняло довіру населення до цих банків.

У березні стався переломний момент у банківській кризі, а саме відбулося зростання високоліквідних коштів, що в свою чергу має тенденцію до зниження ризику ліквідності, також підвищився рівень капіталізації.