Сьогодні створювати і поширювати контент стало легше – Інтернет дозволяє кожному стати музикантом, виконавцем, музичним продюсером, звукорежисером. Готовий продукт можна популяризувати за допомогою Всесвітньої мережі через власні сайти або спеціальні веб-платформи. Головне, обладнати повноцінну студію, де буде вестися робота по запису аудіоконтенту. У ній можна буде творити не тільки музичні хіти. Записуйте цілі програми і шоу для радіо, готуйте власну версію озвучення до фільмів, серіалів і мультиків. Якщо в наявності є професійне обладнання, матеріали будуть виходити високої якості. Про яку саме техніку йдеться? Один з важливих атрибутів домашньої та професійної центру звукозапису – студійний монітор, який є пристроєм для контролю голосового звучання, балансу інструментів. У системи невелика потужність та ідеально гладка амплітудно-частотна характеристика

Переваги пристроїв

Чому не підходять звичайні колонки і навушники? Вони прикрашають звук, виправляють його, гасять шуми. Це зручно, якщо просто слухаєш музику, текстові аудіозаписи. Однак при підготовці продукту це неприпустимо. Режисер повинен чути все недосконалості звуку, щоб потім не виявилося неприємних сюрпризів. Монітор дозволяє відобразити всі недоліки і дефекти – це пристрій ідеально підходить для акустичного контролю запису та значно допомагає при редагуванні матеріалів. Звуковики завдяки системі отримують повну інформацію про фонограму – можна дізнатися динамічний і частотний склад звукових сигналів, а також зрозуміти забарвлення тембру.

Про конструкції і їх ключові параметри

Чому монітор називається саме так? Все через його призначення. Системи такого типу проводять моніторинг звуку. Будова у них досить проста – це корпус із динаміками. У цьому вони схожі з колонками.

Як правильно вибрати студійний монітор для своїх потреб? Відразу перевіряйте спосіб застосування пристроїв і уточнюйте їх показники потужності. Всі монітори поділяються на апаратуру далекого, середнього і ближнього полю дії.

Чим примітні останні? Прилади ближньої дії є двосмуговими – один з динаміків видає середні і низькі частоти, а другий може відтворювати високі частоти. Їх потужність досягає 100 Вт, а діаметр динаміку буває до 8 дм. У подібних системах задіють широкосмугове посилення звуку і пасивний поділ частот, однак, останній зустрічається нечасто (тільки в бюджетних моделях). Призначені монітори ближнього полю для невеликих приміщень. Якщо ж зона простора, то використовують моделі середньої та дальньої дії. Їх розташовують у віддалені.

Наступний важливий параметр – тип системи. У продажу представлені активні та пасивні моделі. Чим вони відрізняються? Головна особливість активних моніторів – вбудований у корпус підсилювач звуку. Це забезпечує зручне користування системою. Динаміки та підсилювачі зазвичай створюються одним і тим же брендом. Це йде на користь техниці – виробник може ідеально узгодити елементи один з одним.