У 2016 році був прийнятий Закон України «Про публічні закупівлі», який призвів до великої кількості якісних метаморфоз у торговельній сфері України. Зокрема, всі державні установи стали зобов’язаними проводити всі свої закупівельні процедури в електронному вигляді через систему ProZorro. Ця система була створена для того, щоб забезпечити єдину інформаційну платформу для всіх охочих розмістити або взяти участь у тендері та гарантувати їх прозорість та відкритість. Схема її роботи відкрила нові можливості для спостереження за ходом торгів.
Для початку державні замовники повинні в обов’язковому порядку повідомити про свій намір здійснити ряд закупівель. Це відбувається шляхом публікації річного плану закупівель або додатку до нього. В цих документах прописуються необхідні предмети на очікувані суми. В залежності від суми Закон вимагає розміщення безпосередньо плану, якщо мова йде про надпорогові закупівлі, та додатку у випадку допорогових.
Допороговими називають не дуже масштабні закупівлі в межах 200 тис. грн для товарів та послуг і 1 млн грн для робіт. Більш високобюджетні закупівлі попадають під категорію надпорогових.
Всі тендери Прозоро відбуваються на спеціалізованих електронних торгових майданчиках. Всі, хто шукає реєстраційну форму на самому сайті ProZorro, не зможуть похвалитися успішним завершенням розпочатої справи, бо її там просто немає. Щоб розпочати працювати за новими правилами в електронній системі, постачальнику або замовнику потрібно зареєструватися на електронному майданчику, який є офіційним партнером ProZorro. Таких майданчиків досить багато, тому у сторін великий вибір.
Що стосується функціоналу роботи з держзакупівлями, суровий регламент не дозволяє варіювати підходи до надання послуг з розміщення тендерів. Це є причиною того, що всі майданчики в цьому аспекті мають однакові можливості. Різниця полягає лише в інтерфейсі, зручності, підході до обслуговування та швидкості, з якою майданчики реагують на нововведення у сфері державних закупівель та продаж.
Наприклад, однією з останніх новин є оренда ж/д вагонів від Укрзалізниці. Ця функція дозволить Укрзалізниці пустити в хід вагони, які стоять без діла, а всім охочим отримати надійний транспортувальний засіб для своєї продукції. Мова йде про вантажні вагони різних видів, які стануть у нагоді для переміщення дрібних та великих товарів. Таким чином, цей крок став взаємовигідним рішенням і для надавача, і для отримувача послуг.