Якість електричної енергії, яка подається в квартири, часто вище, ніж у власників заміських будинків і дач. Однак навіть короткострокові перепади напруги - підвищення або пониження - здатні пошкодити електрообладнання, вивести з ладу блоки живлення або активувати автоматичний захист. Відновлювати техніку набагато дорожче, ніж один раз придбати стабілізатор напруги для квартири. Використовувати його можна в комплексі з різними приладами - котлами, холодильниками, бойлерами, насосами, комп'ютерної, офісної, цифрової і побутовою технікою.
Актуальність використання
Стабілізатор - пристрій, що використовується для вирівнювання подається до приладів струму до номінального показника - 220 В. Працює прилад з підвищеним і зниженим напругою. Якщо відхилення від норми занадто великі, регулятор вимикає від мережі обладнання, ніж захищає його від поломок.
Часті аварії та ремонти на підстанції, негода і збій роботи електромережі - явища, які призводять до стрибків. Коливання стають причиною перегорання лампочок, підвищення небезпеки короткого замикання техніки, якщо вона була безпосередньо підключена до розетки без захисту.
Використання стабілізатора дозволяє вирівнювати струм, що подається з мережі. Напруга буде знижуватися або підвищуватися - в залежності від початкового і номінального рівня. У разі перевантаження регулятор швидко відключить харчування зі щитка. Це дозволить уникнути небезпеки псування техніки, необхідність проводити її заміну або дорогий ремонт.
Правила вибору
Придбати можна пристрої різного типу. На вибір представлені релейні, електронні, інверторні, електродинамічні і гібридні прилади. Вибирають відповідну модель після вивчення параметрів і характеристики техніки. Додатково звертають увагу на такі характеристики:
- Кількість фаз . На вибір представлені однофазні або трифазні регулятори. Якщо в квартирі підключені котли, циркуляційні насоси, часто вибирають трифазний варіант.
- Виконання - настінне і підлогове . Остання модифікація недорога, але громіздка, підходить для просторих приміщень.
- Потужність . На цей параметр вплине кількість обслуговуваних приладів, їх потужність. Щоб дізнатися оптимальне значення, необхідно підсумувати всі показники, а після отриманий результат помножити на 3-5.
Додатково оцінюють точність - ідеальна модель з мінімальними відхиленнями від допустимого порогу - максимум 2%.