Деревій або тисячолистник – ця назва знайома нам з дитинства. Картонні коробки з висушеними суцвіттями та стеблами даної лікарської рослини можна знайти у кожній фітоаптеці. А ще її називають ахіллея на честь давньогрецького героя Ахілла. Саме цією травою наставник Ахілла кентавр Хірон лікував рани воїна.

Властивість деревію зупиняти кровотечі влучно підмітили українці у народних назвах рослини «порізник» та «серпоріз».

До багатьох корисних властивостей ахіллеї, про які ми розповімо нижче, додамо також її високу декоративність. Отже, існує багато вагомих аргументів, щоб посадити деревій у своєму саду. А купити кореневища Деревію в https://yaskravaklumba.com.ua/ можна за дуже вигідною ціною.

Тисячолистник – краса та користь на вашій клумбі

Отже, спробуємо перерахувати усі галузі народного господарства, де використовується деревій:

  • медицина,
  • кулінарія,
  • косметологія,
  • побут,
  • садівництво.

Легенда про Ахілла говорить нам про те, що лікарські властивості рослини були відомі людям з давніх-давен. Ефективність препаратів з деревію підтверджує і їх нинішня популярність. Ними лікують кровотечі, захворювання шлунково-кишкового тракту, зубний та менструальний біль, гнійні виразки та екземи. Крім того, витяжки з деревію використовують у комплексному лікуванні туберкульозу та стенокардії.

В кулінарії ахіллея використовується як приправа до м’ясних страв, а також як ароматизатор до усіх алкогольних, слабоалкогольних напоїв та чаїв.

У косметології – це важливий інгредієнт засобів догляду за жирною та проблемною шкірою, для укріплення волосся та зменшення пітливості.

У побуті деревій та препарати з нього використовують як реппелент.

А в саду ахіллея – просто незамінний помічник. Деревій не тільки стане окрасою вашої клумби, але й допоможе рости та розвиватися іншим рослинам. Їм стане у пригоді унікальна властивість ахіллеї виділяти з грунту сірку і стимулювати її засвоєння сусідами. Крім того, приємний аромат відганяє тлю і мух, натомість приваблює метеликів та бджіл, що також приносить користь саду.

Деревій – особливості посадки та догляду

Це одна з тих рослин, догляд за якою вимагає мінімум ваших зусиль. Деревій відмінно росте як на сонячних ділянках, так і у напівтіні. Садівники розповідають, що і в тіні рослина розвивається добре, проте тут її цвітіння не таке пишне.

Деревій буде рости на будь-яких грунтах, крім ділянок з застоєм води.

Корисна порада! Якщо знаєте, що у вас кислі грунти – підсипте трохи вапняку. До важких земель можна додати невелику кількість піску. Рослинка буде вам вдячна.

Висаджувати ахіллею радимо весною або восени. Найкраще це зробити кореневищем. Така посадка дасть змогу уже в перший рік помилуватися цвітінням рослини.

У наміченому місці зробіть ямочки діаметром до 30 см. Розміщуйте їх на відстані близько 40 см одна від одної, адже кущик розростається не маленький. Добре полийте. Навесні можна внести трохи азотних добрив, восени, а також по закінченню цвітіння – фосфорно-калійних. З добривами головне – не перестаратись. Їх надлишок може нашкодити рослині.

Регулярного поливу деревій не потребує. Він досить спокійно переносить засушливі періоди. Полив при нагоді, видалення бур’яну та обрізка відцвілих стебел – ось і вся нехитра агротехніка.

Усі види деревію багаторічні. Зимують вони без проблем і ніякого укриття не потребують.

Кущики активно розростаються, тому на 4 – 5 рік життя їх треба розсаджувати. Хочете збільшити кількість кущів раніше – не проблема! Деревій має здатність самозасіюватись. Не виполюйте молоду парость, а акуратно перенесіть її на нове місце – і готово!

Деревій у ландшафтному дизайні

Деревій гарно виглядає протягом усього періоду вегетації. Це висока рослина, яка виростає до 1 м у висоту. Стебла прямостійні або злегка зігнуті, рясно покриті листям насичено-зеленого або сизуватого ( в залежності від виду) кольорів. Листя сильно розсічене, складається враження, що його на стеблі значно більше. Звідси й інша назва рослини – тисячолистник.

Квіточки дуже дрібні, менше сантиметра у діаметрі і зібрані у невеличкі суцвіття. Ті, у свою чергу, збираються у більші (до 15 см у діаметрі) суцвіття у формі щита. Такі «щити» можуть повністю закривати верх рослини, створюючи над нею яскраву хмару. Цвітіння починається у червні і триває не менше двох місяців. Коли обрізати зів’ялі квітконоси, на їх місці з’являються нові.

Деревій ідеально виглядає у садах будь-якого стилю. Його використовують в міксбордерах та монопосадках. Чудово поєднується з лавандою, шавлією, дельфініумом, а у природних садах – з ромашками та маками. Дуже оригінально виглядає на альпійських гірках, рокаріях та біля водойм. Поєднання різноквіткових сортів деревію створює надзвичайний ефект кольорової галявини.